מאמרים - גוגל: מחשבים ניידים לכרום OS הדפסה מאתר מאמרים

גוגל: מחשבים ניידים לכרום OS

נכתב על ידי קובי שפיבק

[ הדפסת המאמר ]

 
גוגל הציגה בסוף השבוע האחרון מחשבים ניידים ראשונים עם מערכת ההפעלה כרום OS, המבוססת על ליבת הלינוקס. מתי הם ישוחררו לציבור? באיזה מחיר?


גוגל נכנסת לתחום פעילות נוסף שהיה שייך עד היום ברובו למיקרוסופט - מערכות הפעלה למחשבים אישיים. החברה הציגה בסוף השבוע האחרון בכנס המפתחים השנתי שלה, שנערך בסן פרנסיסקו, דגמים ראשונים של מחשבים ניידים שמגיעים עם מערכת ההפעלה שפיתחה למחשבים אישיים, כרום OS. המחשבים, המיוצרים על ידי סמסונג ואייסר, צפויים לצאת לשוק בחודש הבא, ב-15 במאי.


מערכת ההפעלה כרום OS מבוססת על ליבת הלינוקס, והיא למעשה, מעין הפצה נוספת של לינוקס המציעה ממשק פשוט במיוחד ומינימליסטי. במקום תוכנות רגילות, כרום OS מציעה בעיקר שירותי ענן. בין השאר, היא מציעה את Gmail כתחליף לתוכנת האימייל המסורתית ואת גוגל דוקס, כתחליף לחבילת התוכנות המשרדיות המסורתית.


לטענת גוגל, שירותים אלו מציעים מספר יתרונות על התוכנות הרגילות, ביניהם, האפשרות לגשת אליהם מכל מחשב בעולם והאפשרות למנוע את אבדן המידע הנכתב דרכם בעקבות תקלה במחשב של המשתמש. כמו כן, הם חוסכים את הצורך בשימוש בתוכנות אנטי וירוס על המחשב.


המחשבים הראשונים צפויים להימכר תחילה בארצות הברית, גרמניה, בריטניה, הולנד, איטליה, ספרד וצרפת. בהמשך גוגל מתכננת לשווק אותם גם במדינות נוספות. המחשבים יוצעו במנעד רחב של מחירים, החל מ-399 דולרים. כמו כן, גוגל תציע גם תוכנית השכרה מיוחדת לארגונים שבה המחשבים יוצעו במחיר של 28 דולרים לחודש. תוכנית ההשכרה כוללת גם מתן שירותי תחזוקה ואחריות למחשבים.


כדי לקבל עוד תובנות חשובות, המלצות מעשיות, טיפים שימושיים, אתרים נבחרים וסרטונים מרתקים, הירשם בחינם!!! – www.pcon.co.il/data/abm/abmc.asp?b=1365&z=33


למידע נוסף על קובי שפיבק Bsc., MBA - העורך הראשי של pCon


בפייסבוק - www.facebook.com/pcon1


בלינקדין - il.linkedin.com/in/kobyshpivak
 

אודות הכותב:

קובי שפיבק Bsc., MBA הוא העורך הראשי של תחקירי pCon ואתר pCon-line. כמי שעוסק במחשבים, על מכלול היבטיהם משנת 1976 וכן כמי שכתב וערך למעלה משמונה מאות תחקירים על כל היבטי המחשוב העיקריים, הוא נמנה על אותם אנשים בודדים בארץ ובעולם, שבאמת ובתמים, מבינים לאן הולך עולם המחשוב ומהן השלכותיו המידיות והעתידיות, על אנשים וארגונים. הוא גם פרסם מספר רב של מאמרים במרבית העיתונים הגדולים והמקצועיים, והופיע פעמים רבות בערוצי הטלוויזיה והרדיו המרכזיים. נכון להיום הוא מייעץ למרבית מנהלי המחשוב בארגונים המובילים בישראל, והוא נחשב בעיני רבים, לגורו של המחשוב העסקי.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il