מאמרים - מערכות סולריות לחשמל הדפסה מאתר מאמרים

מערכות סולריות לחשמל

נכתב על ידי yael loosh

[ הדפסת המאמר ]מערכות סולריות הינן מערכות סולריות תעשייתיות או מערכות סולאריות ביתיות, שנועדו להחליף את החיבור עם ספק חשמל חיצוני כחברת החשמל. לפיכך,  מערכות סולריות לחשמל, הינן כל מערכת שמנצלת את אנרגיית השמש להפקת אנרגיה ושימוש בה.
כיום תוכלו למצוא שני סוגים של מערכות סולריות לחשמל: מערכות סולאריות ביתיות בערכות להתקנה עצמית או התקנת מערכות סולריות במקרים של מערכת תעשייתית.
הפקת אנרגיה מהשמש היא לא רעיון חדש. החידוש הוא ביכולת לתרגם את הרעיון למעשה. חברת פז יכולה לזקוף לזכותה את מערכות ההתקנה העצמית. בכל הנוגע למשק האנרגיה במדינת ישראל, ברור לחלוטין שאי-ניצול אנרגייה סולארית במדינה שטופת השמש הוא בזבוז לשמו.
פז נזכרת בייחוד בשל רשת תחנות דלק פז שברשותה. על-פי החזון העתידי, יוכלו אנשים להיכנס לחנות המוצרים הנילווים, הנמכרים בכלתחנת דלק פז  ולרכוש ערכה לניצול אנרגיית השמש בהתקנה עצמית. כיום עדיין נדרש הצרכן להזמין ערכה באופן מיוחד.
עם זאת, יש לדעת שהערכה קטנה ומיועדת לצריכת בית פרטי ממוצע. במקרים שבהם צריכת החשמל היומית גבוהה או במקרים של מבנים ציבוריים כבתי חולים, מבנים קהילתיים ועוד, עדיין קיים צורך להתקין מערכת גדולה, שתנצל כל מטר רבוע על פני גג המבנה.
בעתיד הקרוב, יוכלו גם מבנים ציבוריים לרכוש ערכות עצמיות ולפרנס את צרכי האנרגיה שלהם, כפי שקורה בפועל בצמתים רבים ברחבי הארץ, כאשר תאורת החירום בתחנות התחבורה הציבורית מוזנות ומופעלות באנרגיית השמש בלבד.[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il