מאמרים - מערכות ספא הדפסה מאתר מאמרים

מערכות ספא

נכתב על ידי אולימפיה דיזיין

[ הדפסת המאמר ]

מערכות ספא נתגלו בימים קדומים מאוד, לאחר שהאדם הבין את תרומתם העצומה של טיפולי המים לבריאות הנפש והגוף. ריפוי באמצעות מים וביצוע טיפולי ספא, נחשבים מפנקים ומרגיעים בכל זמן, והם ישיבו לגוף את כוחותיו, יעלימו מיחושים ומצוקות גופניות ויחדירו אנרגיות טובות ומחודשות, לנפשו של האדם. גם האפשרות למפגש חברתי באחד ממתקני הספא בני ימינו, או בבתי המרחצאות העתיקים בימי קדם, תרמו ותורמים גם כיום להנאה הגדולה.

השם 'ספא' נולד באיזור מסויים בבלגיה אשר הטבע חנן אותו במעיינות חמים וטבעיים. עם זאת ביקרו במרחצאות הטבעיים גם עמים קדומים כמו היוונים והרומים, הסקנדינביים, הטורקים, המצרים והיפנים. מערכות ספא בנות ימינו כוללות בריכות ג'קוזי המעניקות עיסוי נעים תחת זרמי מים חמים, סאונה יבשה העשויה עץ, וסאונה רטובה ונחשקת אשר בה ניתן לשאוף אדים חמים, אשר מנקים את הנקבוביות, פותחים את דרכי הנשימה, מטהרים את הגוף ומסייעים לשריפת שומנים.

בין המוצרים המפנקים מערכות ספא שונות ומגוונות, אשר מתאימות לבתי מלון, צימרים וחצרות של גינות פרטיות. את בריכת העיסוי הביתית ניתן לרצף באריחים יפהפיים, ובין היתר ליצור שטיחי פסיפס מורכבים ומיוחדים. כמו כן אפשר להפוך את הבריכה בעלת זרנוקי המים המפנקים למרכז בילוי אשר במרכזו בר משקאות וכסאות ישיבה גבוהים ונוחים.

מערכות ספא בנויות לרוב מאקריל והן מצויידות במערכות משוכללות לטיהור מים, גוף חימום מנירוסטה, מערכות פילטרים מתקדמות ותאורה תת מימית. בריכת העיסוי הגדולה כוללת בין 4-8 מקומות ישיבה אולם ישנן גם מערכות ביתיות קטנות יותר המיועדות לישיבה או לשכיבה של אדם אחד או יותר.

ריצוף הסאונות הרטובות והמהבילות יכול להיעשות במגוון אריחים מעניינים. יש שבוחרים באריחים צבעוניים בשחור- לבן או בשחור- אדום אשר מודבקים שתי וערב ליצירת חיפוי בעל מראה דרמטי במיוחד. לעומתם יש שמעדיפים את הסגנון הקלאסי והפשוט בגוונים בהירים ונקיים, או בוחרים לשלב אריחי פסיפס צבעוניים בחדר המפנק, למראה חם, קדום ואותנטי. 

אודות הכותב:

המאמר נכתב על ידי מעצב פנים של חברת odn  המשווק מגוון מוצרי ריצוף ומקלחונים מעוצבים לבית

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il