מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

אגנית משמשת כקרקע נוחה ובטוחה במהלך הרחצה והיא מונחת מתחת למקלחונים. תפקידה של האגנית למנוע את הצפת החדר במים הזורמים במהלך המקלחת היומית, והיא קולטת ומנתבת את המים הרבים אשר יורדים אליה, הישר אל חור הניקוז המיועד להם. ללא אגניות עשוי החדר להפוך לאחר כל מקלחת, ולא הקצרה ביותר, לבריכת שחייה בלתי רצוייה.

אם בעבר נהגנו לגרוף את המים הרבים בחדרי האמבטיה באמצעות המגב, הרי שמאז המצאתו החיונית של הפריט היעיל נחסכת מאיתנו טרחה זו, ותחזוקתו הכללית של חדר האמבטיה הפכה פשוטה בתכלית. בשוק הכלים הסינטריים תמצאו מגוון רחב של אגניות ובהן גם פריטים אקריליים מעוצבים, אגניות מפח, פריטים מחרסינה ועוד.

מרבית האגניות בנויות כך שעליהן פיתוחים ובליטות במקומות שונים, ומטרתם למנוע מקרים של החלקה וחבלה בזמן המקלחת. הפריט נרכש לרוב בשילוב עם המקלחון אשר מורכב עליו אולם יש אשר בוחרים למקם אגנית חדשה תחת המקלחון הישן. במקרה כזה יהיה על בעלי המקצוע לפרק את המקלחון ולחבר אל הקרקע את האגנית, להתאימה אל הצינור אשר דרכו ינוקזו המים ולבסוף לאטום כראוי את החלל ואת הריצוף אשר סביבו, למניעת נזילות אפשריות.

בחנויות המתמחות יוצגו בפניכם אגניות פינתיות או חצי פינתיות, עגולות או מרובעות, אשר יתאימו לכל סגנון של מקלחון ולמידות הנחוצות לכם בחדר האמבטיה. אין גבול לעושר הסגנונות בתחום האגניות המעוצבות, כאשר בין היתר תוכלו למצוא אגנית אשר נראית  כשילוב עם אמבטיה, ומגיעה בצורה קעורה, מוגבהת ויפהפיה. בין הפריטים המודרניים גם אגניות במראות מסקרנים אשר בנויות מהמפרט הסטנדרטי שתפקידו לנקז את המים אל צינור הביוב אלא שמעליהן מונחת מעין במה מיוחדת, עטוייה שלבים דמויי עץ, אשר עשויים מחומרים איכותיים ונצבעים בגווני העץ החמים. אגנית קסומה זו עשוייה להתאים לחדרי האמבטיה המושקעים, בסגנון הכפרי והמיוחד.

אודות הכותב:

המאמר נכתב על ידי מעצב פנים של חברת odn  המשווק מגוון מוצרי ריצוף ומקלחונים מעוצבים לבית

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il