מאמרים - אמבטיות הדפסה מאתר מאמרים

אמבטיות

נכתב על ידי אולימפיה דיזיין

[ הדפסת המאמר ]

האמבטיות המודרניות נושאות תפקיד עיצובי רב ערך. ייעודם של פריטים דקורטיביים אלה כבר מזמן אינו מסתכם באמצעי לרחצה בלבד, והוא מבטא כיום תפיסה עיצובית אשר בכוחה לשדרג בן רגע כל חדר רחצה.

אם בעבר היתה האמבטיה הנפוצה ביותר עשויה מיציקת פח שצופתה בצבע אמאייל הרי שכיום אין גבול לעושר הסגנונות. מבחר האמבטיות אשר מיוצרות עבור חדר מפנק זה, כולל חומרים שונים ובין היתר גם קרמיקה, פיברגלס, פלסטיק ציבעוני, בטון מוחלק עם שכבת לק, אבן טיבעית, ציפויי פסיפס למינהם ואפילו נחושת. האמבטיות עשויות להגיע במגוון צורות ובין היתר כפריטים עגולים, מרובעים, משושים או אובאליים, וניתן להזמינן גם על פי מידות אישיות, בהתאמה לגודל החלל בחדר ועל פי תפיסתכם העיצובית. אחד הפריטים המיוחדים ביותר בתחום זה הינו האמבטיה השקועה אשר מעוצבת בסגנון של בריכה. עם זאת אמבטיות מסוג זה ניתן להתקין רק בבתים צמודי קרקע.


חדרי אמבטיה חשוב שיהיו פונקציונאליים כך שיעניקו לכל אחד מבני המשפחה את  הנוחות האופטימאלית. הורים רבים בוחרים למקם אמבטיה דקורטיבית בחדר הרחצה של הילדים, ולרכוש ג'קוזי עבור חדר ההורים. אלו אשר לא נתברכו בחדרי רחצה רחבי ידיים ייאלצו לוותר אמנם על הג'קוזי אולם יוכלו עדיין לבחור באמבטיה מפנקת ויפהפיה, אשר תהפוך בתוספת ברז מתזים יוקרתי, למיני- ספא מרגש וחלומי.


במרבית הבתים ניתן לראות אמבטיות פשוטות אשר צמודות לאחד מקירותיו של החדר. עם זאת ניתן לראות גם אמבטיות מוגבהות ומעניינות, או אמבטיות פאר מרווחות אשר נסגרות עד למעלה בדלתות זכוכית חלביות, אשר מעניקות תחושת אינטימיות מוחלטת.
אחד הטרנדים בעולם חדרי הרחצה כיום, הוא הצבת האמבטיה במרכז חדר הרחצה, במראה מלכותי ונוסטלגי, אותו ניתן לראות גם בסרטים הישנים והקלאסיים. סגנון רטרו זה זוכה בשנים האחרונות לעדנה רבה כאשר האמבטיות העשויות חומרי איכות, ניצבות על רגליים מניקל או מנחושת מעוטרת או מרוקעת.

אודות הכותב:

המאמר נכתב על ידי מעצב פנים של חברת odn  המשווק מגוון מוצרי ריצוף ומקלחונים מעוצבים לבית

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il