מאמרים - תעשיית הקרמיקה הדפסה מאתר מאמרים

תעשיית הקרמיקה

נכתב על ידי אולימפיה דיזיין

[ הדפסת המאמר ]

תעשיית הקרמיקה בישראל מעניקה מגוון פתרונות עיצוביים לכל חלל, והיא מבוקשת בארץ ובעולם.
באמצעות קרמיקה נבנו עוד בימים הקדומים כלים שימושיים וכלי נוי, וגם כיום מיוצרים מחומרי הגלם שלה פריטים נאים ודקורטיביים. בהמשך יועד החומר ליצירת אריחים בגדלים ובצבעים שונים, שתפקידם לחפות את הרצפה והקירות במבנים השונים. ריצוף קרמיקה וחיפוי קרמיקה משמש גם היום אמצעי אטרקטיבי לעיצוב חדרי רחצה, לבניית משטחים במטבח ולחיפוי קירות ורצפות, לחיפוי בריכות שחייה ומזרקות נוי, ולעיצוב פרקטי ויוקרתי בקניונים, חנויות ועוד.

האריחים המבוקשים עשויים מחומר שעבר תהליכי כבישה בלחץ גבוה מאוד, זיגוג ושריפה, כאשר קבוצה זו מאופיינת בחוזק גבוה במיוחד ובצפיפות וספיגות נמוכה מאוד. אריחי קרמיקה מצויינים לצורך ריצוף חללים המיועדים לשחיקה גבוהה כמו חנויות, קניונים, בתי מלון ומוסדות ציבור אשר אמורים לשאת משקל רב ובנוסף לעמוד גם בתנאי שחיקה מיטביים בשל תנועת גלגלים בסביבתם. 

את האריחים ניתן למצוא בשלל גדלים ובמגוון צורות וגימורים מעניינים, והם פרקטיים וקל להדביקם על גבי כל משטח. בין הגימורים גם קרמיקה דמוית אבן או שיש, גרניט פורצלן הידוע כאיכותי במיוחד, קרמיקה דמויית אריחי נחושת או בטון אפור, או אריחים בעלי מראה מודרני כמו כסף, לבן פנינה, ואריחים המושלבים בנצנצים. גם המידות משתנות וניתן להשיג אריחי קרמיקה במידות זעירות במיוחד של 1*1 ס"מ בלבד, או אריחי קרמיקה ענקיים בגדלים שעשויים להגיע עד עד 120*120 ס"מ. אריחים גדולים במיוחד אשר מיועדים לריצוף פנים או חוץ, מעניקים לחלל מראה יוקרתי ומהודר והם נהוגים בין היתר גם בבתי מלון, קניונים, מוזיאונים ועוד.

קרמיקה הינה חומר אהוב לבניית מקלחונים מיוחדים בבתים, מערכות ספא ביתיות ומרכזי ספא בבתי מלון ונופש. האריחים היפהפיים אשר מחפים את הקירות והרצפות, או את הסאונה המפנקת, ידועים כנוחים וידידותיים לתחזוקה ולשימוש, והם יוצרים מראה מרשים ומלכותי במיוחד.

אודות הכותב:

המאמר נכתב על ידי מעצב פנים של חברת odn  המשווק מגוון מוצרי ריצוף, דקים, לבית

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il