מאמרים - הצמדת אזניים הדפסה מאתר מאמרים

הצמדת אזניים

נכתב על ידי פורטל הבריאות

[ הדפסת המאמר ]

ניתוח הצמדת אוזניים צובר תאוצה בארץ ובעולם. מדובר בניתוח אשר מטרתו להצמיד את אפרכסות האוזניים אצל צידי הגולגולת, בדרך טבעית ואסתטית.
הלקוחות הפוטנציאליים של ניתוח הצמדת אוזניים הם אנשים הסובלים מפגם אסתטי בסחוס אשר גורם לאוזניים להיות ממוקמות במרחק בלתי סביר מהאוזניים, דבר הגורם לסבל רב, לבטחון עצמי נמוך ולדימוי עצמי נמוך. את הניתוח יכולים לערוך גם ילדים וילדות בגילאי 6-7 ומעלה מאחר וברור כי פגם מולד זה במבנה הסחוס לא ישתנה בהמשך, וישנם הורים אשר מעדיפים לטפל בבעיה אסתטית זו עוד בגיל מוקדם, טרם יושרש הבטחון העצמי הלקוי בנפשו של הילד, וכאשר כל חיי ילדותו ונעוריו אשר גדושים בחיי חברה, עדיין לפניו.

הניתוח מבתצע בבית החולים, לרוב תחת הרדמה מקומית. במהלך ניתוח הצמדת אוזניים מעצב המנתח הפלסטי את מבנה הסחוס מחדש, כאשר הוא כורת את עודפי הסחוס וממקם את הדופן האחורי של האפרכסת במקומה הראוי, צמוד באופן טבעי לגולגלת. החתכים מבוצעים מאחורי האוזן ולכן אין חשש כי הצלקות יבלטו. לאחר הניתוח יחבוש המנתח את האיזור סביב האוזניים ועל המטופל ייאסר לרחוץ את האיזור במשך 3-4 ימים. ייתכנו כאבים בדרגות שונות, לרוב כאבים קלים, כאשר המנתח ימליץ לכם על תרופות לשיכוך כאבים. הנפיחויות ושטפי הדם הצפויים כמו בכל ניתוח, יחלפו לאחר מספר ימים. מספר ימים לאחר הניתוח כבר תורשו לשוב לשגרת חייכם הרגילה, כאשר הרופא יבקש מכם לישון במשך 4-5 שבועות עם סרט או תחבושת אלסטית סביב האוזניים, אשר חיונית להצלחתו המושלמת של הניתוח.

ניתוחי הצמדת אוזניים עשויים להתאים לא רק לסובלים מאוזניים אשר רחוקות מצידי הגולגלת אלא גם לבעלי אוזניים בולטות או בלתי סימטריות באופן ניכר, הסובלים ממראה בלתי אסתטי ומבקשים לשפרו.

אודות הכותב:

כותב המאמר הינו מומחה מתחום הבריאות

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il