מאמרים - שחזור שד : סיכונים הדפסה מאתר מאמרים

שחזור שד : סיכונים

נכתב על ידי מור ידעי Mor Yadai

[ הדפסת המאמר ]

 


שחזור שד : סיכונים
רוב הנשים שעברו כריתת שד מביעות את רצונן בביצוע שחזור שד מאוחר יותר ולעיתים קרובות כבר במהלך הניתוח הראשון. השמירה על האסתטיקה ועל צורת חזה נשית, היא צורך נפשי שמסייע להתמודדות המנטאלית של נשים העוברות התמודדות עם מחלת הסרטן. אבל, האם ניתוח שחזור שד מסוכן - האם הוא כרוך בסיכונים, ובפני אילו סיבוכים עלולות נשים העוברות ניתוח זה, למצוא את עצמן ?


 


הצטברות נוזלים והפרשות לאחר שחזור שד


כשהמטופלת מתעוררת מן הניתוח היא תראה צינוריות או נקזים היוצאים מגופה ומטרתם היא הפרשת עודפי נוזלים מאזור הניתוח. אבל לעיתים ,גם אחרי שהרופא מוציא את הנקזים, ייתכן מצב של הישארות נוזלים או דם באזור הניתוח ואז הוא נשאב בעזרת מזרק.


 


זיהום לאחר שחזור שד


עלול לקרות בכל ניתוח או תהליך כירורגי גם בניתוח הגדלת חזה. למרות שבתום הניתוח המטופלת מקבלת מהרופא טיפול אנטיביוטי למהלך חלק מתקופת ההחלמה, חשוב לגלות ערנות ולראות אם יש אדמומיות, נפיחות, מוגלה, או הפרשות מהפצע. גם חום גבוה הוא סימן לזיהום ויש לגשת מיד לרופא המטפל.


כאב לאחר שחזור שד


לא במסגרת סיכונים, אבל משהו שצריך לקחת בחשבון. גם אחרי ניתוח כריתת שד, ללא שחזור, סובלת המנותחת מכאבים וחוסר נוחות בתקופה הראשונה של ההחלמה. הכאבים הם בעיקר בפלג הגוף העליון, אך הם שוככים אט אט. הרופא נותן משככים לתקופה הקשה ובינתיים המטופלת משתדלת להימנע מתנועות קיצוניות.


 


אובדן תחושה חלקי לאחר שחזור שד


ייתכן מעין עקצוץ, או נימול ביד של השד המנותח ולעיתים ייתכן אובדן תחושה באזור. ברוב המקרים התחושה חוזרת לקדמותה כעבור מספר שבועות ולעיתים גם יותר.
עד כאן בעיות היכולות להתעורר בהליך שחזור שד לטווח הקצר. עם זאת קיימים סיכונים גם לתקופה הארוכה יותר. .


 


התכווצות קפסולרית לאחר שחזור שד


בשנה הראשונה אחרי ניתוח שחזור שד ייתכן שתתגבש מעין רקמה קשה מסביבו של השתל. זה נגרם כתוצאה מדחיית הגוף את השתל. אחרי הכל, מדובר בגוף חיצוני שהוחדר בהליך לא טבעי. ההתגבשות הזו עלולה לגרום לצורתו של השד להשתנות ולאבד סימטריה.
עם זאת רוב ההתכווצויות הקפסולריות אינן גורמו לשד לאבד מצורתו ורק לעיתים רחוקות נדרשת החלפת שתל.


 


דליפה או קרע לאחר שחזור שד


שתל סיליקון מחזיק בממוצע 15 -20  שנה עד החלפתו. אם הוא מתחיל להתבלות עלולה להיות דליפה, למרות שהשתלים של היום תוכנם הוא ג'ל צמיגי מאוד כך גם במקרה של קרע בשתל לא תהיה דליפה.


 


 


מה קורה כשאין אחידות לאחר שחזור שד?עד שהשד החדש מקבל את צורתו הסופית זה לוקח מספר חודשים.  אז תוכלי לדעת אם צורתו וגודלו הם לשביעות רצונך והאם שני השדיים מתאימים בגודלם ובצורתם. במקרים של שחזור שד, קורה שאין התאמה מושלמת וכדאי להתייעץ עם פלסטיקאי מומחה באפשרויות העומדות בפני המטופלת אם יש לבצע ניתוח הגדלת חזה או הקטנת חזה. אבל, צריך לקחת בחשבון שכמעט אף פעם השד שעבר שחזור לא יתאים לשד הבריא ולעיתים יהיה צורך לבצע שינוי בשד הבריא וזה כבר נתון לשיקולה של המטופלת.


 


 

אודות הכותב:

 ביטוח רכב -  השוואת מחירי ביטוח רכב בין חברות ביטוח רכב מובילות !
הגדלת חזה - פורטל המציג מידע מקיף בנושא ניתוחי חזה !
ביטוח חובה - אתר המציג כתבות רבות בנושא ביטוח חובה !
ביטוח מקיף - כל המידע בנושא ביטוח מקיף לרכב !

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il