מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]

מחזור  היא דרך מצוינת ללמד את הילדים שלך על מודעות והבנה סביבתית. יישום תכניות  מחזור  לילדים מלמד אותם על החשיבות של כיבוד הסביבה שלהם, ועל כך שהסביבה היא מרכיב מרכזי של עתידם הקיומי. עדיף להתחיל עם פרויקטים של מחזור כבר בגיל הגן, לחשוף את הילד מגיל  צעיר לבניית אורח חיים ידידותי לסביבה, ולפתח הרגלי מחזור מוקדם ככל הניתן.


הצעד הראשון בללמד ילדים מחזור הוא להסביר להם, למה אנחנו צריכים למחזר, למה זה חשוב כל כך. ללמד את הילדים כי כדור הארץ זה ביתם. וכי הסביבה ראויה לטיפול, ולכבוד שלהם. כמו כן ללמד את הילד כי קיימת תלות הדדית וקשר חזק בין האדם לסביבה. וכי פעילותנו בני האדם משפיעה על כדור הארץ בצורה חיובית או שלילית תלוי בהתנהגותו. ככל שנשפיע בצורה חיובית יותר, כך גם נשמור על בריאותנו .סביבה בריאה=ילדים בריאים, ועתיד בריא לילדים.


להתחיל עם היסודות שלשה מרכיבים עיקריים: מה זה מחזור? שימוש חוזר,  ולהפחית.


מחזור-פרושו כאשר אובייקט או חפץ, ניתן להמיס אותו או לעבד אותו על מנת ליצור ממנו חומר חדש. למשל: בקבוקי שתיה מזכוכית ופלסטיק, פחיות שתיה, נייר, קרטון ועוד......


שימוש חוזר-שימוש חוזר בפריטים שיש לנו בבית. כדי למזער את הפסולת. לדוגמא שקית נייר יכולה לשמש דף יצירה לציור והדבקה.


להפחית- זה אומר קיצוץ כמויות הפסולת , בשימוש בחיי היום יום. לדוגמא: לצמצם בזבוז של שקיות פלסטיק בקניה בסופר –במקום להשתמש בסלי בד.


אפשר להתחיל פרויקטים עם הילדים על ידי איסוף בקבוקים ללכת ביחד איתם למתקן האיסוף שנמצא בכל שכונה ושכונה ולשים שם את בקבוקי הפלסטיק. כמו כן במחזור נייר של עיתונים מגזינים חוברות וספרים ישנים. ככל  שמתחילים את הפרויקט בדוגמאות ואלמנטים שקרובים לעולמם של התלמידים כך תהיה הצלחה רבה יותר למחזור.


לעודד את הילד לקחת חלק במחזור קהילתי בבית הספר.


זכרו תמיד: סביבה בריאה=קהילה בריאה!

אודות הכותב:

לילך ציפורי-קל להצליח יותר-מורה פרטית לבניית כישורי חיים  lilachteach.blogspot.com לגישה מיידית לקבלת המדריך שלי בחינם:איך תיצור מוטיבציה בהכנת שיעורי בית אצל ילדך www.lilachteach.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il