מאמרים - איך תגרום לילדך להרגיש טוב עם עצמו הדפסה מאתר מאמרים

איך תגרום לילדך להרגיש טוב עם עצמו

נכתב על ידי לילך ציפורי

[ הדפסת המאמר ]

ישנן מספר דרכים ושיטות לעזור לילד שלך להרגיש טוב עם עצמו  אחד הדברים הטובים והמשמעותיים ביותר שאתה יכול לעשות :הוא להודיע ??לילד :שאכפת לך ממנו. חד וחלק לומר באופן ישיר" אתה הילד שלי, אני אוהב אותך ,ואכפת לי ממך אכפת לי מה אתה עושה.. למי שלא עושה זאת כחלק משגרת  היום, בהתחלה זה יראה מלאכותי ולא טבעי אך לאחר מספר מועט של אמירות מעין אילו זה ישמע טבעי ויצור אמון מוחלט של הילד בך -ההורה שלו.


לברר שהילדים  יודעים שאכפת לך מהם וכי אכפת לך מה הם עושים.  לפעמים להורים נראה ברור מאליו שילדיהם יודעים זאת אך זה לא כך בפועל.


 שאלו אותם שאלות על מה שהם עשו בבית הספר, לשאול אותם על הרצונות  שלהם להקשיב להם כשהם מדברים אתך. להקשיב ולהיות נוכח בשיחה –ילדים מזהים מהר מאוד אם זו הקשבה אמתית או רק לצאת מידיי חובה.


 עוד דרך נהדרת לעזור לילדים להרגיש חיובי לגבי עצמם היא לתת להם אחריות, שם בתפקיד הזה של לקחת אחריות  הם יכולים להיות מוצלחים; לקיחת אחריות מאפשרת  להם לדעת כי הם חשובים ושהם מטפלים ולוקחים אחריות על משהו שעוזר  למשפחה  כולה.


 עוד דרך מצוינת לעזור להם להרגיש חיובי לגבי עצמם היא  לעזור להם להתגאות בעבודה שלהם. אם הם עשו משהו בבית, מטלה או, עזרו לחבר או למישהו קרוב  לתת  להם להרגיש גאווה על מה שהם עשו.


כמו כן, להצביע על נקודות החוזק שלהם לבנות על נקודות החוזק הללו, כך שהם יודעים כי אתה באמת רואה את הטוב שבהם, כך שהם יכולים לראות את הטוב בעצמם.


 


 


 

אודות הכותב:

לילך ציפורי-קל להצליח יותר-מורה פרטית לבניית כישורי חיים www.lilachteach.com lilachteach.blogspot.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il