מאמרים - למה הרגלי למידה אצל ילדים משפיעים על הצלחתם בחיים כמבוגרים הדפסה מאתר מאמרים

למה הרגלי למידה אצל ילדים משפיעים על הצלחתם בחיים כמבוגרים

נכתב על ידי לילך ציפורי

[ הדפסת המאמר ]

הרגלי למידה, הינם קריטיים  להתפתחות הילד ולהצלחתו כמבוגר ככל שנקנה לילד הרגלי למידה  כבר מגיל צעיר, כך נוכל לתרום להתפתחותו כמבוגר מצליח  ולהפוך את החיים קלים יותר. העיקר בלמידה הוא לא התוצאה הסופית,  שהילד מקבל במבחן או בתעודה, כמובן  שגם לזה יש משקל רב שלא יסולא בפז. אך לפני התוצאה הסופית ישנה הדרך שהיא בעצם בעלת המשקל הרב ביותר להצלחה.  ככל שהילד ירכוש הרגלים וכישורים בצורת הלמידה שלו, כך הצלחתו גם לטווח הקצר וגם לטווח הארוך תהיה טובה יותר. כאשר ילד מקבל שיעורי בית, פרויקט, מבחן הכנת דגם או כל משימה לימודית אחרת,  הפעולות שיש להשתמש בהן אילו פעולות המקבילות לכל דבר אחר שיעשה בחיים . ישנם כאן אלמנטים של: ניהול זמן, הגדרת מטרה, סדרי עדיפויות, תגמול אישי, תגמול סביבתי, ועוד....


מבוגרים רבים מגיעים למקומות עבודה – אפילו לאחר לימודי השכלה גבוהה חסרי כישורי חיים והתמודדות עם משימות. יהיו גאונים ואינטליגנטים ככל שיהיו אך כל עוד אינם יודעים לנהל את זמנם בתבונה, או כיצד להתמודד עם קשיים , או מהי המטרה של המשימה שקיבלו וכדומה. יתקשו לתפקד לאורך זמן  ולנחול הצלחות.


לכן מומלץ מאוד כבר מגיל צעיר מהכיתות הנמוכות לפתח הרגלי למידה טובים ועקביים אצל הילד. כמו התמדה, זמן מוגדר וקבוע להכנת שיעורי בית,  איך להתמודד עם שאלות ותרגילים שהילד לא מבין, תגמול אישי –לעודד את הילד ליהנות מעצם ההשקעה והרצון  שהוא נוקט בלמידה, ללמד  סדרי עדיפויות בפעילויות אחר הצהרים במקביל להכנת משימות שקיבל בבית הספר, סדרי עדיפויות במקצועות או תחומים עליו ללמוד וכדומה.


 


 


 

אודות הכותב:

לילך ציפורי-קל להצליח יותר-מורה פרטית לבניית כישורי חיים www.lilachteach.com lilachteach.blogspot.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il