מאמרים - 10 טיפים מנצחים-איך לעזור לילדך בבית הספר הדפסה מאתר מאמרים

10 טיפים מנצחים-איך לעזור לילדך בבית הספר

נכתב על ידי לילך ציפורי

[ הדפסת המאמר ]

10 טיפים מנצחים איך    לילדך בבית הספר


1.פוקוס ודגש על שיעורי הבית גם אם אין שיעורים –לוודא שיש חזרה אפילו בקצרה על החומר הנלמד. ההתמקדות על שיעורי הבית מאוד עוזרת להכנה למבחנים וחוסכת המון זמן, לפני כל בחינה.


2.2 ציפורים ביד אחת-בזמן שאתם ההורים עוקבים אחר שיעורי הבית, שימו לב להערות שניתנות לילד –והדגישו את הנקודות החשובות, התמקדות בשיעורי בית בשילוב שיפור מתמיד של הדגשים שניתנים על ידי המורה בכתה נוסחה מנצחת לחיסכון בזמן לפני מבחנים, ולהצלחה בבחינה.


3. לשמור על סדר בילקוט- לפחות פעם בשבוע יש לרוקן את הילקוט, ולסדר אותו בחזרה. תופתעו לגלות מה אתם עשויים למצוא בתיק. וגם תופתעו מכמות הפריטים שהולכים לאיבוד.


4.ניצול זמן יעיל-בזמן המוקדש ללמידה עם ילדך, כשיש קושי בבעיה, תרגיל או תחוםמקצוע מסוים. יש להרפות ולהניח להמשיך הלאה לחלקים קלים יותר-ולחזור לכך מאוחר יותר. לעיתים רבות שחוזרים לכך לאחר מכן, הרבה יותר קל לפתור את הקושי. דינמיות וגמישות מאוד חשובות להפקת המרב  מהזמן שבו אתם מבלים בלמידה משותפת.


5. תמיד להסתכל קדימה-הילדים צריכים להיות מתכנני הזמן שלהם בעצמם. כמובן שכל ילד בהתאם לגילו. לעודד אותם לסיים קודם עם משימות בית הספר, ולאחר מכן לפנות לעיסוקיהם –ביצוע של טיפ זה מקל באופן משמעותי על הערכות המשפחה כולה בתחום הלימודי של הילד.


6. האינטרנט-משאב מצוין , ויקר ערך, ללמוד דרכו רבות על כישורי פרויקט, עבודה, מחקר בניית דגם ועוד. יש ללמד את הילד איך מתרכזים אך ורק במשימה ולא לסטות מנושא החיפוש. שלשמו הילד גולש. לעיתים קרובות מגלים שבסופו של היום לאחר גלישה ממושכת הילד בעצם לא ביצע כלום.


7. טכנולוגיה-ללמד תוכנות כמו :פאוואר פוינט,אקסל וורד ועוד שמקלות על הלמידה.


8.מצא את שביל הזהב –ללמידה אפקטיבית עם ילדך, מתי נח לשניכם?-זמן. באיזה צורה? איפה?-מקום. ומהו הסגנון המתאים לשניכם  בצורת הלמידה והדינמיקה.


9.תעדוף סדר עדיפויות-באיזה מקצוע להתחיל? מה נחוץ קודם? מה הם המקצועות  מחר במערכת השעות? הכי חשוב לא להשאיר משימות לרגע האחרון.


10.תקשורת עם המורים-חלה עליך, בדיוק כמו על ילדך. אם יש לך ספקות, או שאלות, צור קשר עם המורה. עודד את ילדך לשאול שאלות, ולברר את מה שלא מובן לו. פעולה זו גם תעזור לילד לפתח מיומנות תקשורת חשובה לבניית הביטחון העצמי שלו.


 

אודות הכותב:

לילך ציפורי-קל להצליח יותר-מורה פרטית לבניית כישורי חיים www.lilachteach.com  lilachteach.blogspot.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il