מאמרים - איך תבנה תקציב עם ילדך הדפסה מאתר מאמרים

איך תבנה תקציב עם ילדך

נכתב על ידי לילך ציפורי

[ הדפסת המאמר ]

מטרת הגדרת התקציב הינה, להגדיר קווים מנחים, עבור הילד שלך. כדי לעקוב אחר הוצאותיו, ושמירת כספו. התקציב אינו קבוע וניתן לשינוי מעת לעת, בהתאם לצרכיו של הילדים ולצרכי המשפחה. שב עם ילדך מפעם לפעם בהתאם לגילו, ותכנן אתו תקציב –אין להגדיר תקציב עבור הילד שלך, תן לו לעשות פעילות זו בעצמו. תהליך הכנת תקציב הוא ניסיון שלא יסולא בפזם אתה קובע עבור ילדך על מה הוא צריך להוציא את כספו ועל מה לאופ"א לא ילמד כיצד לקבל החלטות חכמות בנוגע לכסף, בכוחות עצמו.-יחד עם זאת עזור לו בהכוונה ובקבלת ההחלטות ,כמו כל נושא אחר.


ילדים צעירים


יוכלו להתמקד ,רק על יחידות קטנות של זמן. זה עשוי להיות טוב עבורם. תקציב במסגרת זמן שבועי. עדיפות מתחילת שבוע ועד סופו ראשון עד ראשון ,כך זה יותר מסודר עבור ילדים צעירים.


בני נוער


בני נוער יכולים להתמודד בבחירה של מסגרת זמן לתקציביהם יכולים לקבוע ביחד אתכם תקציב שבועי, חצי חודש או חודש שלם .בדרך כלל יבחרו בתקציב חודשי.


עברו ביחד על הפריטים שילדיכם רוצה לכלול בהוצאות התקציב. מה מחירו של הפריט? אם הפריט הינו כולל הוצאה של פעם בשנה, יש לחלק את מחירו ל12.ולהכניס 1/12 מעלותו לתקציב החודשי. אם תקופת התקציב היא שבוע יש לחלקו ל52 וכן הלאה.


כל פריט שילדך משלם נקרא הוצאה. לתקציב יש שני סוגים של הוצאות, הוצאות קבועות והוצאות משתנות. בביצוע חלוקת התקציב נחלק אותו ל2 –ההוצאות הקבועות המפורטות יהיו בדיוק כפי שהן צפיות להיות בתשלום. עבור הוצאות משתנות יש לבצע הערכה, של כמה בערך יכולה להיות ההוצאה. רעיון טוב לתת תקציב על בסיס קבוע,ל2 סוגי ההוצאות גם למשתנות וגם לקבועות.


גם בתוך התקציב הנקבע שניתן לילדך, צור אתו הרגל חיסכון. הכנס בתוך ההוצאות הקבועות, סעיף חיסכון, אל תיתן לו לפתח הרגל רע, כמו מבוגרים רבים שמפרישים לחיסכון, רק ממה שנשאר בתקציב בתום התקופה, בדרך כלל לא נשאר כלום.


 

אודות הכותב:

לילך ציפורי-קל להצליח יותר-מורה פרטית לבניית כישורי חיים
www.lilachteach.com lilachteach.blogspot.com


 

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il