מאמרים - אל תקנאו בחיים של אחרים - אלה לא החיים שלכם הדפסה מאתר מאמרים

אל תקנאו בחיים של אחרים - אלה לא החיים שלכם

נכתב על ידי יואב ברנזון

[ הדפסת המאמר ]


אל תקנאו בחיים של אחרים - אלה לא החיים שלכם / מאת יואב ברנזון


 


 


חיים אחרים


 


יש נטייה אצל אנשים לא מעטים להתבונן בחיים של אחרים, להציץ, לקנא, לחמוד ואולי לנסות לחקות או לגנוב. הנטייה הזו נראית על פניה טבעית ואולי אף בלתי מזיקה במינון נמוך.


 


אבל, כשהיא הופכת למוטיב מרכזי - היא הורסת כל חלקה טובה, היא מתסכלת, מאמללת אנשים, גורמת להם לחוש מסכנים ולוזרים, היא מבטלת את הטוב שיש להם בחיים והיא מרחיקה אותם מאהבה עצמית ומהערכה עצמית.


 


 


 


כל מילימטר קובע


 


אנשים הם שונים. זו עובדה. גם בתוך משפחה אחת, אנשים ייצאו שונים, ולעיתים שונים בתכלית השינוי. מדוע זה ככה? זה טבעו של הטבע. כל מילימטר קובע, ואם אתם שונים במילימטר מהאחים שלכם או מההורים שלכם או מהחברים שלכם - זה יתבטא גם בחיים שלכם.


 


"אני רוצה להיות כמו כולם" הוא משפט טיפשי שמעיד על מודעות והבנה דלה של החיים האמיתיים. אי אפשר להיות כמו כולם. זה בלתי אפשרי. כל אחד הוא שונה וכל אחד יילך בנתיב שנקבע לו. לא יעזור בית דין.


 


 


 


אתם מסוגלים לחיות רק את החיים שלכם


 


מודעות וצמיחה אישית נולדים במקום של קבלה והשלמה עם מה שאנחנו ועם מה שהחיים העניקו לנו. משם זה מתחיל. לא מהאין אלא מהיש. כי ברגע שאדם מקבל את חייו כפי שהם ומשלים איתם - רק אז הוא מסוגל באמת להתמקד בחיים שלו ולהתחיל לפתח אותם בדרך הטבעית, האוטנטית, הנכונה.


 


חיקוי אינו מחזיק מעמד זמן רב. חיקוי של אחרים הוא מנגנון של הרס עצמי. לא ניתן "לגנוב" חיים של מישהו אחר, גם אם מנסים בכוח. בסופו של דבר כל אחד יכול לעשות רק דבר אחד, וזה להשלים עם חייו (לטוב ולרע) ולפתח אותם כפי שהם תוכננו להיות.


  


 


 


החיים שלכם זו התכלית שלכם


 


החיים שלכם - ולא החיים של השכן, האחות, החברה או שחקנית הטלויזיה - הם התכלית שלכם. אין לכם תכלית אחרת. אם תברחו מהתכלית הזאת, לא תמצאו שלווה או פיוס עם עצמכם לעולם.


 


אל תסתכלו על החיים של אחרים כאילו הם סוג של מוצר שניתן לרכוש או להעתיק בשתי שניות. תתייחסו לחיים שלכם כאל משהו משמעותי, טבעי ונכון כפי שהוא. ומרגע זה, התחילו לפתח את החיים שלכם כפי שהם נועדו להיות ולא כמו מישהו אחר.


  


 


וטיפ לסיום: אל תשאלו האם החיים שלכם טובים ונכונים כמו החיים של אחרים. שאלו את עצמכם שאלה אמיצה יותר - האם החיים שלכם טובים עבור עצמכם בלבד. זה קל להגיד "אני לא רוצה את החיים שלי, אני רוצה חיים אחרים, טובים יותר". אבל בסופו של דבר, אלה החיים שניתנו לך, ורק מהם תוכל ליצור קסם אמיתי, לא קסם מדומה או רושם חיצוני.


 


 


אודות הכותב:

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה.   הוא מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.   יואב ברנזון פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני.   הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל.   הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם.   יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.   כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-2,112 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית.   למידע מורחב על יואב ברנזון ועל עבודתו הענפה לחצו כאן.

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il