מאמרים - לימוד גיטרה אקורדים טיפים חלק א הדפסה מאתר מאמרים

לימוד גיטרה אקורדים טיפים חלק א

נכתב על ידי אבי סמרה

[ הדפסת המאמר ]

 אבי סמרה מורה לגיטרה לימוד גיטרה  0545-202706


אקורדים במוסיקה משמשים לליווי שירים, פירוקי אקורדים ויצירת ארפיו אקורד הוא צירוף של לפחות שלושה צלילים,לדוגמא .אקורדים משולשים שמורכבים משלוש דרגות וגם נקראים 135 לדוגמא מזורי שמורכב מצליל השורש ומעליו טרצה גדולה וקווינטה.אקורדים נוספים בקבוצת המשולשים נמינורי 1b35 היוצר אווירה עצובה,מוקטן diminished 1b3bb5, מוגדל שמורכב מצליל השורש טרצה גדולה וקוויטה מוגדלת 13#5 ונשמע רבות במוסיקת הגא'ז,sus4 שמורכב מהדרגות 145  .power chord שמשמש נגני גיטרה במוסיקת רוק.ומורכב מצליל השורש בנוסף לדרגה החמישית ובעצם מורכב משני צלילים ולרוב מנוגן  עם palm mute על מנת לאטום את העומס שנוצר עקב נגינה בווליום גבוהה עם דיסטורשן.( palm mute אטימת המיתרים נעשית על ידי הנחת כף היד על גשר הגיטרה ביציאה של מיתרי הבסים מהאוכף.


אקורדים מרובעים


אקורדים בעלי ארבעה צלילים שבנוסף לצליל השורש  טרצה וקווינטה נוספת גם הדרגה ספטימה לדוגמא אקורד c7 שכולל בתוכו את הדרגות 135b7


למתחילים מומלץ להתחיל עם אקורדים פתוחים (ללא גשר) רצוי להתחיל עם מעגלי אקורדים שיהיו מורכבים מלא יותר ארבעה אקורדים,על מנת שתוכלו להפנים ולשנן אותם בעל פה .טעות נפוצה שאני צופה במסגרת עבודתי כמורה פרטי לגיטרה היא שנגנים מתחילים נוטים להתמודד עם שירים מורכבים עוד בטרם עשו הכנה מוקדמת לכך טעות. דבר שישאיר תסכול וחוסק הצלחה.השיטה של מעגלי האקורדים מניבה תוצאות מהירות יותר וסוללת בבטחה את ההתמודות עם שירים .לאחר שתרגלתם את המעגל ותרגלתם אותו בעל פה נסו לתרגל אתו עם מטרונום בקצב של בין 60 ל-80 יש בגוגל מטרונום אונליין. אחת הבעיות שנגנים מתחילים מתמודדים אתן הן הקושי לאחוז אחוז אקורד במהלך אחד להבדיל מלהציב את האצבעות כח אחת בתורה,דבר שגוזל זמן ופוגם משמעותית בקצב.התרגיל הבא יעזור לכם לפתור זאת.


תרגיל


במידה ונתקלתם באקורד קשה יש לאחוז את האקורד במהירות האפשרית ,להרפות את היד ולהרחיקה מצוואר הגיטרה למרחק של כ-15 ס"מ לסירוגין למשך דקה. שלמה.בהצלחה.


http://www.avisamara.com


 

אודות הכותב:

אבי סמרה מורה לגיטרה שיעורי ולימודי גיטרה 
 


http://www.avisamara.com

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il