מאמרים - ניתוב (Routing) - ניהול רצפת ייצור הדפסה מאתר מאמרים

ניתוב (Routing) - ניהול רצפת ייצור

נכתב על ידי מיטל משה

[ הדפסת המאמר ]


ניתוב (Routing) - ניהול רצפת ייצורמודול ניתוב הינו מערכת המידע לניהול תהליכים ברצפת הייצור MES - (Manufacturing (Execution Systems, ומספק נראות בזמן אמת של כל סביבת הייצור. זוהי מערכת מבוססת על המידע שנאסף מתחנות העבודה מרכזי הייצור וקווי מכונות ברצפת הייצור. נתוני המערכת נגישים לכל מי שזקוק להם: החל בעובד בתחנת העבודה, מפעיל של מכונה, מחסנאי וכל אחד שמפקח על שרשרת הייצור: מנהל משמרת, מנהל ייצור והדרג הניהולי. זמינות המיידע מאפשר התייעלות מפעלית בתחומי: הנדסת ייצור, אחזקה, הנדסה, בקרת איכות, וכמובן התפעול.


המודול תומך בצורה מלאה בהגדרת תהליכי יצור שונים, בהקצאת עבודה לפי מרכזי ייצור ותחנות העבודה. המודול מספק כלים לבקרה על ביצועים במהלך הייצור (כולל בקרת איכות וניהול מלאי בתהליך).


 


תכולת מודול ניתוב


כתשתית לניתוב המוצר בתהליכי היצור, מכיל המודול הגדרת ישויות כמו מרכזי עבודה, הגדרה של מכונות ברצפת היצור, הגדרת תחנות עבודה והגדרת פעילויות שונות בתהליך הייצור. לכל מרכז עבודה אפשר להגדיר מספר עובדים ושעות עבודה.   


בהגדרת תהליך הניתוב של מוצר, ניתן להחליט בכל שלב בתהליך היצור באילו מחלקות והמכונות הוא יעבור. ניתן לקבוע את זמני התקן של כל פעולה, את זמני הכיול למכונה, שעות עבודה נדרשות ועוד.


 המודול תומך בתהליכי ייצור שונים: תהליכי הרכבה, קווי ייצור בקיבולת אין סופית, תהליכים פרויקטאליים ועוד. המודול מאפשר להגדיר תהליכים עם קיבולת סופית לפי מוצר ולפי משאב (מכונהעובד), במידה ומגדירים כמות תקן ממוצעת לייצור המוצר בשעה, וזמן ממוצע של משאב (מכונהעובד) הדרוש לייצור יחידת מוצר.


בניהול הייצור קיימים כלים לבקרת היצור על ידי הצגת עומסים בתחנות עבודה, הצגת המוצרים שעוברים על פני ציר הזמן במרכזי ובתחנות העבודה. אפשר לקבל דוח נצילות העובדים והזמן הפנוי בכל מרכז עבודה.אודות הכותב:

מיטל משה מנהלת פרוייקטים והטמעות בחברת  Tech Manage
www.techmanage.co.il

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il