מאמרים - הדפסה מאתר מאמרים

נכתב על ידי

[ הדפסת המאמר ]


את ודאי שואלת את עצמך האם ניתן להשפיע על מוצקות העור באמצעים קוסמטיים להגביר את יצור הקולגן, ולשמר את איכותו, החשובים לנפח, מיום וטונוס העור? התשובה היא כן אפשר להשפיע על פרמטרים אלה.


 ואיך? בשימוש בחומרים הנכונים, בריכוזים הנכונים  ובאופן השימוש המתאים


חשוב לציין, כי הפרמטרים הללו לא ישתנו בטיפול אחד בודד. לכן אין כל משמעות למריחה חד פעמית של חומרים "ממצקים"  או ל"טיפול מיצוק" אחד בלבד. פרמטרים אלה כן ישתנו בשימוש רציף ויומיומי בחומרים שהשפעתם מצטברת. השפעת חומרי הטיפול הגורמים למיצוק הינה השפעה מצטברת.


 


המיצוק כפי שכתבתי  אפשרי, והתנאי הוא:  שימוש מתמשך בחומרים פעילים שהמדע הוכיח את פעילותם ויעילותם. השימוש בנגזרת הנכונה, בריכוז הנכון ובאופן הנכון (תדירות מריחה, הפסקות בין טיפולים וכו`) תאפשר השפעה הדרגתית על איכות העור: על מראהו ועל תפקודו הבריא.. ישנם חומרים בהם עלינו למנוע התרגלות העור (כמו רטינואידים) ולעבור לתדירות טיפול מניעתית/תחזוקתית עם השגת התוצאה הרצויה. חומצות, לעומתם, אינן גורמות להתרגלות העור. הירידה בהשפעת החומצות נובעת מגורמים אחרים.


התחלת ההתייחסות הנכונה לשיקום העור היא בבחירת החומרים הנכונים ובגישה מדויקת אל המרכיבים הספציפיים בעור אותם אנו רוצים לשנות.


 


באיזה חומרים להשתמש?


רטינואידים - הגברה ביצור קולגן, חומצה.היילורונית ופרוטאוגליקנים (וחלבוני עור נוספים) הגנה מפירוק קולגן ומרכיבי עור נוספים ע"י אנזימים


* הערה - מחייב הגנה על העור מחשיפה לשמש. לא לשימוש בזמן ההיריון.


חומצות הידרוקסיות - מעודדות יצור קולגן וחומצה היילורונית.


*הערה - מחייב הגנה על העור מחשיפה לשמש. לא לשימוש בזמן ההיריון.


ויטמין C  - מעודד יצור קולגן. הריכוז הפעיל תלוי בנגזרת. מהווה גם נוגד חמצון ונוגד דלקת.


* הערה - מסייע לשמירת מיום העור


תה ירוק - מגן על הקולגן מפירוק ע"י אנזימים.. מהווה גם נוגד חמצון ונוגד דלקת.


* הערה - יש לו גם השפעה אנטיספטית – נוגדת זיהומים


פיטואסטרוגנים פפטידים ביומימטיים - מעודדים יצור קולגן, חומצה היילורונית וחלבוני עור נוספים הקשורים במיצוק


* הערה - חומר יעיל לאזור העיניים, שעשוי להיות רגיש לחומרים מגרים כמו רטינואידים וחומצות הידרוקסיות.


 האגדות הנפוצות


 


קולגן הנמצא בקרמים איננו קשור בשום קשר עם מיצוק העור. מולקולת הקולגן איננה יכולה לחדור לעור. מולקולה גדולה בהרבה – החומצה ההיילורונית – גם היא מהווה מקור לכמה ויכוחים בתחום. החומצה ההיילורונית איננה חודרת לעור במריחה חיצונית, גם לא הסוג ש"הוקטן", אולם יש לדעת עובדה נוספת: החומצה ההיילורונית הטבעית בעורנו היא מולקולה בעלת משך חיים קצר. זמן מחצית החיים שלה (הזמן בו מחצית החומר עובר פירוק) הוא כחמש שעות. עורנו כל הזמן בונה ומפרק חומצה היילורונית.  כלומר, גם אילו הזרקנו לעור חומצה היילורונית מהסוג המקובל בשימוש הקוסמטי, היא לא תחזיק בעור ותפורק ע"י אנזימים, כפי שקורה עם המקבילה שלה בעור. אם כן, כיצד החומר שמזריקים הרופאים לקמטים מחזיק מעמד כשנה? זהו חומר שנעשתה עליו פעולת cross linking (קשרי צילוב) המעניקה לו עמידות גבוהה יותר בפני פירוק (וגם מחיר גבוה יותר...) והופכת אותו בכך לחומר שונה .


אפשר לכתוב אלי להתייעצות.


 


דפנה אורן


קוסמטיקאית – מומחית לבעיות עור.


אודות הכותב:


  1. דפנה אורן

  2. SMART COSMETICS

  3.  מומחית לדרמו קוסמטיקה

  4. 052-3897919

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il