מאמרים - מהו דיקור יפני ? הדפסה מאתר מאמרים

מהו דיקור יפני ?

נכתב על ידי אילן שוורץ

[ הדפסת המאמר ]

הרפואה היפנית קיימת מהמאה ה-7 לספירה ,היא מושתתת על עקרונות ופילוסופיות של הרפואה הסינית , אותה תאורית מרידיאנים –מסלולי האנרגיה בגופנו ,תאורית הדאו-החיפוש אחר הפשטות ההרמוניה והאיזון שקיומם הוא מקור לבריאות טובה.


ייחודה של הרפואה היפנית הוא העובדה שהיא מותאמת לעולמנו המערבי , מצד אחד היא מושתתת על תאוריות סיניות עתיקות ומצד שני מחוברת ומדברת בשפה מערבית.


דיקור יפני נעשה על ידי מחטים דקות ועדינות ,הדיקור שטוח וטכניקת הדיקור כמעט שאינה כואבת ומציקה.


בראיה היפנית הבטן מהווה מעין מיקרוקוסמוס של כל הגוף ונותנת למטפל תמונה מערכתית של הגוף . מטפל מנוסה יכול "לקרא" את הבעיה ממנה סובל האדם לפי רגישותם של אזורים שונים בבטן.


השיטה הדיאגנוסטית ברפואה היפנית מבוססת על שילוב של כמה אלמנטים :חיפוש רפלקסים בגוף ,הבעיה הקלינית המוצגת וההסטוריה הרפואית של הפציינט.


מישוש הגוף ,מציאת נקודות רגישות או כואבות וטיפול בדיקור אשר מצליח להפיג או להקטין את הכאב בהם מבטא את דרך הטיפול בשיטה היפנית – טיפול קונסטיטוציונלי-בסיסי ומקדים ,טיפול במערכות הגוף הבסיסיות אשר כפי הנראה חוסר איזון בהם גרם לבעיה אותה מציג הפציינט ,כמו כן יתכן שמערכות הגוף הבסיסיות אשר אינן מאוזנות הביאו לחסימה בריפוי הטבעי של הגוף .


טיפול שיעשה ללא התיחסות למצב הבסיסי ,שיטפל רק ספציפית בבעיה איתה מגיע הפציינט  יכשל ואז התועלת תהיה זמנית בלבד יתכן שתחמיר או שלא תשתפר כלל .


מצבים מקדימים בסיסיים שנפוצים מאוד הם:


חוסר צ'י,חוסר באנרגית אדרנל, סטגנצית דם, בעיות פיזיות מבניות, צלקות שחוסמות את זרימת נאנרגיה ,חוסר איזון הורמונלי.


לכולם יש אפקט משפיע עמוק ביותר על הגוף.


לכל אחד ממצבים אלה יש רפלקס ספציפי בגוף שהופך להיות רגיש כאשר קיימת דיסהרמוניה ,יחד איתם המטפל מזהה סימנים נוספים על מנת ליצור את הדיאגנוזה והטיפול המתאים ביותר.


טיפול במצבים בסיסיים אלה מצליח ליצור תהליך שיקומי עמוק ושלם יותר .


לרוב אחרי הטיפול המקדים יהיה צורך במעט מאוד נקודות דיקור לטפל בבעיה הספציפית ,וזאת מכייון שתהיה כבר הטבה משמעותית .


נכתב ע"י ענת יוחנן מטפלת בדיקור סיני יפני +

[ הדפסת המאמר ]

מתוך אתר מאמרים, ספריית מאמרים לשימוש חופשי.
http://www.articles.co.il