עיצוב וטיהור אוויר
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

עיצוב וטיהור אוויר 

מאת   13/02/2011 |  נצפה 3496 פעמים

 

סגנונות חדשים בעיצוב הבית שמים היום דגש על מטהרי אוויר וזרימת האוויר בבית. כלל בסיסי בלימודי האדריכלות הוא לשמור את פתחי כניסת האוויר בהתאם לרוחות השמים. סירקולציה טובה של האוויר בחלל הבית דואג להסיר חלקיקים ונבגים בלתי רצויים כמו גם עשן וריח רע. הפנג-שווי הינה תורת עיצוב המדברת על זרימה נכונה של אנרגיות חיובית והרחקת אלו השליליות. מטהרי אוויר אידיאליים לשלל החדרים בבית כמו בסלון, במטבח, בחדר השינה ובחדר השירותים.

פנג-שווי והבית

אי אפשר להסביר את העיקרון של טיהור אוויר והמרחב מבלי להסביר מהי אנרגיה. תורת הפנג שווי מתארת את העולם לא רק מחומר, אלא גם מעולם הרוח. מלבד האוויר שאנו נושמים, החמצן, החלקיקים והאבק, יש גם עולם של דברים שאנו לא רואים. המסורת האסייתית קוראת לכוח זה במספר שמות כמו קי, צ'י, פארנה, ועוד. הדעה היא שיש לתאר את האוויר והאוויר בה נמצאים למצב מאוזן ולא להגיע למצב שהכול סטאטי. זרימת אוויר מטוהר ודינמי מעניקה נינוחות ושלווה, בעוד אנרגיה תקומה מובילה לאגרסיביות, מחלות ובעיות.

עולם טיהור האוויר

עולם הרוח מלא אנרגיות קוסמיות שחיוניות למען גוף תקין ובריא. חלל בו שוהים הרבה צריך אוויר נעימה ומרעננת. מטהרי האוויר חיוניים לפי דעה זו כיוון שהם מחליפים את האנרגיות השליליות בחיוביות. הפעולות שאנו מבצעים בחי היום יום הם פרי תוצר של הסביבה בה אנו חיים. חדר שינה מעופש, מטבח טונף וחדר שירותים מצחין הם מתכון לבעיות. כשמתקינים מסננים פחמיים ויוניזטרים בפינות שבחדרים, דואגים שהאוויר שאותו נושמים יהיה נקי מאנרגיות שליליות.

טיהור אנרגטי

פאנג-שווי ותאוריות נוספות בעיצוב הבית גורסים כי אנו מייצרים לכלוך אנרגטי בדיוק כפי שהבית שלו מזהם. חשוב לדחוק הצידה את האנרגיות השליליות שבנפש בדיוק כמו שפותחים חלון או מפעילים את מטהרי האוויר ומרעננים את האוויר. חדר חנוק, מלא אבק ומעופש משרה מיד אווירה שלילית ובעל השפעה לא טובה על הבריאות והרגש. חדר ללא חלונות או ללא תחלופה של אוויר הינו מקור למחלות. בדיוק כך נפש האדם עובדת, ככול שאנו מנקים את החלל שסביבנו ובתוך גופנו, כך היא משאירה 'גלי אנרגיה' טובים ומהדהדת חותם גדול יותר על הנפש. "זבל" מנטאלי היו בדיוק כמו זבל בחלל הבית.

טיהור המרחב

זרימת האנרגיות בחלל הבית היא בדיוק כמו ניקיון מנטלי. חשוב לשמור על סדר פעולות קבועות על מנת למלא את הגוף בצ'י. נבגים בחלל הבית, חוסר חמצן, אבק תדיר, ריח רע ועשן צריכים לפנות מן הבית. באותה מידה יש להעניק תשומת לב לפעולות שאנו מבצעים מדי יום, להימנע ממחלוקות, ולשמור על שקט ושלווה. בית בו יש שלווה היו בית שמח יותר ובריא. דיירים בבתים מעופשים ומצחינים נוטים להזניח את מצבם הבריאותי. עשו לעצמכם טובה וחישבו על המצב הבריאותי שלכם, התקינו בבית מטהרי האוויר איכותיים.

 

נכתב על ידי דני גלעד חובב מושבע של מטהרי אוויר

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה