הליכון
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הליכון 

מאת   10/02/2011 |  נצפה 2176 פעמים

הליכון הוא אמצעי שנועד שמטרתו ליצור תמיכה בשעת הליכה.ההליכון מותאם לבני האדם בתורה ארגונומית ונותן יציבות הליכה חופשית ותנועה חופשית והוא מיועד לאוכלוסיה עם מגבלות בתנועה או ביציבה  שעיקרה היא אוכלוסיית הקשישים. ההליכון מחזיר את הביטחון התנועה וגם נותן עזרה בשינוי פוזיציות מישיבה לעמידה ומעמידה לישיבה.

ההליכון בקרב אוכלוסיית הקשישים הפך לשכיח מאוד והיום ניתן לראות אם זה בקרבת בתי אבות או בכלל ברחוב ישנם  הרבה מאוד קשישים שמטיילים להם בביטחון וביציבות בחוץ ללא חשש ובכך בעצם לא מונעים מעצמם להמשיך בשגרת חייהם הרגילה ולא חוסכים מעצמם את הנאות החיים.

מגוון רחב של הליכונים לכל מטרה

כמעט כמו בשאר המכשירים האחרים נועדו לשפר את חייהם של הקשישים הן מבחינת שגרת החיים והן מבחינה בריאותית, גם במקרה של ההליכונים ישנו ספקטרום רחב מאוד של הליכונים. למשל ישנם הליכונים שמתאימים לבית ויש כאלה שיותר מתאימים לטיול או הליכה מחוץ לבית, והם כמובן גם שונים מבחינת המהירות שלהם.

ישנו הליכון ללא גלגלים ישנם כאלה עם גלגלים. הדבר החשוב ביותר הוא לבצע את ההתאמה האישית עבור אותו קשיש שצריך לרכוש או להשיג לו הליכון לשיפור איכות החיים שלו. למשל יש הליכון שניתן לקפל ולקחת איתכם ברכב וככה ליהנות מהיתרון של השימוש בו גם במקומות ציבוריים ובעיקר מחוץ לבית.

התאמת ההליכון לצרכים

חשוב לעשות בדיקה ולהתאים בין מימדי גופו של הקשיש לבין ההליכון אותו רוצים לצוות אליו. דבר אחר שחשוב לבדוק הוא את אופן ויכולות תפקוד הגפיים של הקשיש ועל פי זה להתאים לו את ההליכון.

אביזרי עזר

קיימים גם לא מעט אביזרי עזר שבהחלט שווה להוסיף אותם כמובן על פי צרכי הקשיש ועל פי היכולות הכלכלית שלו לרחוש את סוג ההליכון ואביזרי העזר.דוגמא לאביזרי עזר שניתן להוסיף להליכון הו סל נשיאה, פנסים, מגשים ועוד.

לסיכום ניתן לומר שישנם הרבה משפחות שלא בטוחות ומתלבטות לא מעט האם לרכוש לקשיש במשפחתם הליכון או לא ואיך זה ישפע עליו. בראש ובראשונה צריך לזכור שההליכון יכול להיות הגורם שיציל חיים בעזרת היציבות שלו כי אי אפשר באמת לדעת איך תגמר נפילה של קשיש ללא הליכון.

 


אתר "העיקר הבריאות" מציע מגוון אביזרי תנועה כגון הליכונים ורולטורים. המאמר נכתב בשיתוף עם מרכז מידע גיל הזהב.


אומדיה - שיווק באינטרנט

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה