מימוש זכויות רפואיות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מימוש זכויות רפואיות 

מאת   08/02/2011 |  נצפה 1899 פעמים

מהן זכויות רפואיות, ומדוע צריך "לממש" אותן?

מימוש זכויות רפואיות מתייחס למצבים בהם נגרמת מוגבלות רפואית או נכות כלשהי בשל פגיעה פיזית או מחלה, ויש צורך 'לאסוף' ולתבוע את כל זכויות הפיצוי המגיעות לחולה עבור מחלתו, מצד המוסדות הרלוונטיים. מוסדות אלו כוללים גופים כמו ביטוח לאומי, מס הכנסה, משרד הביטחון, קופות חולים, קרנות פנסיה, חברות ביטוח ועוד.

תהליך מימוש הזכויות כרוך לרוב בהליך ביורוקטי ארוך, הכולל ניירת רבה, הגשת תביעות והתייצבות בפני ועדות רפואיות.

אילו זכויות רפואיות ניתנות בישראל?

הזכויות הניתנות כיום בישראל לזכאים עשויות לכלול קצבאות חודשיות או שנתיות, החזרים ומענקים חד פעמיים, הטבות מס, הקלות והטבות ברכישת דירה ורכב, טיפול רפואי מסובסד, זכאות להנחות מטעם גופים ממשלתיים וציבוריים, פנסיית נכות ועוד.

הזכויות הללו רלוונטיות לא רק לחולים ולנכים אלא גם לנפגעי תאונות עבודה. גם הסובלים מאובדן כושר עבודה עשויים להיות זכאים להטבות מסוג זה - הכל בהתאם לאופי הפגיעה ולדרגת הנכות שתיקבע להם.     

כיצד ניתן לממש זכויות רפואיות?

מתוך רצון לקצר את ההליך הביורוקטי הכרוך במימוש הזכויות, ולהקל בכך על החולים ומשפחותיהם, קיימות בשוק חברות שונות המציעות את שירותי התיווך שלהן.

חברות אלו מעסיקות עורכי דין, יועצי מס ורואי חשבון המתמחים בניהול תהליכים ביורוקטיים מול הרשויות השונות, והן מחזיקות בידע הנדרש להתמודדות מול גופים ממשלתיים כמו ביטוח לאומי ומס הכנסה. חברות המתמחות בפרקוחקה של מימוש זכויות רפואיות מסייעות ללקוחותיהן בבדיקת הזכאות ובמיצוי הזכויות באופן המיטבי, הכנת הניירת הדרושה והתיק הרפואי, ניסוח תביעות, הכנה לוועדות רפואיות וכן הלאה. 

דרך אחרת להשגת זכויות רפואיות היא באמצעות שכירת עורך דין פרטי, המתמחה בדיני עבודה ובתחום הזכויות הרפואיות. עורך דין כזה יסייע גם הוא בתהליך בדיקת זכויות רפואיות המגיעות ובהתמודדות עם המהלכים הביורוקרטים הנדרשים.

היתרון בשכירת עורך דין פרטי עשוי להיות ביחס האישי שיעניק ללקוחותיו, זאת לעומת חברה גדולה המעסיקה עובדים רבים בעלי התמחויות שונות. בכך גם חסרונו, שכן הוא מתמחה בעריכת דין בלבד ואינו מעסיק לצידו רואה חשבון, יועץ מס וכדומה, כפי שניתן למצוא בחברות הגדולות למימוש זכויות רפואיות.

זכויות - מה מגיע לי? הוא אתר המכיל מידע על זכויות שונות המגיעות לנו על פי החוק ומול הרשויות, כמו למשל פטור רפואי ממס. המאמר נכתב בשיתוף עם אתר בריאות האשה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה