לימוד רכיבה על אופניים לילדים הסובלים ממוגבלות מוטורית או אחרת
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

לימוד רכיבה על אופניים לילדים הסובלים ממוגבלות מוטורית או אחרת 

מאת   02/02/2011 |  נצפה 4030 פעמים

 

             "כל אחד יכול"

לימוד רכיבה על אופניים לילדים הסובלים ממוגבלות מוטורית או אחרת...

רכיבה על אופניים, היא לא הדבר הראשון שעולה בדעתם של הורים לילדים מוגבלים. הם עסוקים בדרך כלל במאמץ להביא את הילד לתפקוד תקין בחיי היומיום, לניידות, להשתלבות בחברה, לקניית מיומנויות ועוד ועוד. אבל מסתבר שהרכיבה, עניין טריוויאלי כמעט ומובן מאליו עבור מרבית הילדים הבריאים, נגישה היום גם לילדים הסובלים ממוגבלות מוטורית או אחרת ואף יכולה לתרום להם רבות.

יוסי קט, מורה לרכיבה על אופניים (יש דבר כזה), הביא כבר לא מעט ילדים עם שיתוק מוחין, אוטיזם, פיגור שכלי ונכויות שונות, לדווש בהנאה על הרכב הדו גלגלי, להפעיל את הגוף, לשפר את שיוויי המשקל והתיאום בין האיברים ובעיקר לזכות בתחושת הישגיות וניצחון.
"הגישה המנחה שלי היא", אומר קט, איש הייטק לשעבר שגילה לפני כמה שנים את האופניים, "שאם לא קיימת מגבלה בגפיים התחתונות (מסוגל ללכת בזכות עצמו וללא הליכון), כל תלמיד יכול בכל גיל, לשפר את שיוויי המשקל והאחיזה במידה כזו, שתקנה לו ביטחון ביכולתו לרכוב עצמאית, ללא גלגלי עזר"

לרכיבה על אופניים יתרונות רבים ולא ברור איך היא לא נכנסה עד היום לקטגוריית ענפי הספורט הטיפוליים. מדובר בפעילות אירובית, המערבת את המערכת הקרדיו-וסקולרית ומפעילה קבוצות שרירים רבות. בניגוד לריצה, היא לא גורמת לעומס על המפרקים ומתאימה לבעלי טווח רחב של משקלים, היא מתאימה לכל גיל ומאפשרת לטייל בחיק הטבע. מחקרים רבים מראים שהיא גם תורמת רבות לשיפור מצב הרוח.

לשיטתו של קט תומכים רבים בקרב פיזיותרפיסטים ואורתופדים, הרואים ברכיבה על אופניים ספורט טיפולי מצוין לבעלי מוגבלויות מוטוריות מכיוון שהיא מחזקת את השרירים, מפתחת שיווי משקל וקואורדינציה, מפעילה את המוח והחושים ומשפרת את אומדן המרחק ומהירות התנועה.

 

 

יוסי קט


ביה"ס ללימוד רכיבה על אופניים


משרד # 03-5405473


מייל # yossi.kat@gmail.com

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה