חקירות פליליות זה מלחיץ.
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חקירות פליליות זה מלחיץ. 

מאת   27/01/2011 |  נצפה 1437 פעמים

 

חקירות פליליות זה למעשה אותם תיקים שהאשם בהם צפוי לעונשים הקבועים בחוק. כך למשל, בעל בוגד זה עניין לא נעים, אך אין המדובר בחקירה פלילית, משום שהאיש לא יעמוד למשפט פלילי בעקבות החקירה. לעומת זאת, הוכחה למעילה של מנכ"ל זה חקירה פלילית משום שאותו מנכ"ל צפוי לעמוד לדין פלילי באשמת גניבה.

 

מי מטפל בחקירות פליליות?

ככלל, האחריות על החקירות הללו מוטלת על המשטרה, שכן העבריינים כנראה עברו על החוק, כך לפחות לטענת הנפגעים. הבעיה עם חקירות פליליות המתבצעות במשטרה זה שהן מתעכבות או לחילופין מתבצעות בצורה ברוטאלית וגורמות ליותר נזק מאשר לתועלת. מסיבה זו, חקירות פליליות רבות מוצאות את התחנה הראשונה שלהן דווקא על שולחנו של החוקר הפרטי.

 

למה להפנות חקירה פלילית למשרד חקירות?

המאפיין החשוב ביותר של עבודתו של חוקר הפרטי זה החשאיות, מה שאי אפשר להגיד על חקירה משטרתית. את היתרונות של העניין הזה נבהיר דרך דוגמה: נניח ובעל החברה חושד שהמנכ"ל שלו מועל בכספי החברה. אם האיש ייחקר במשטרה והוא חף מפשע, סביר להניח שהוא ייפגע ויעזוב את החברה. יכול גם להיות שלא רק שיעזוב את תפקידו אלא גם יפנה לבית משפט כנגד בעל החברה. במידה ובעל החברה לא רוצה להסתכן באובדנו של המנכ"ל שלו, על כל שמשתמע מכך, הוא יפנה לשירותי חוקר פרטי שיבצע עבורו את הבדיקה הרלוונטית, ובמידה והחשדות נכונים, מזמין החקירה יפנה למשטרה עם ראיות מתאימות.

 

נזקים הנגרמים לאנשים כתוצאה מעיכובים בחקירות משטרה

למשטרה יש סדרי עדיפויות מוגדרים ומוכתבים מלמעלה, והמקרה הספציפי שחשוב מאוד לאדם הפרטי עלול לקבל עדיפויות מאוד נמוכות במשטרה. דבר זה ברור לגמרי ורגיל לחלוטין, הבעיה היא שזה גורם להפסדים ואף לסבל נפשי בעבור נפגע האירוע. כך למשל, אם נחזור לבעל החברה שלנו שחושד במנכ"ל שלו, החשדות הללו מבוססים במרבית המקרים על העלמות לא ברורה של סכומי כסף גדולים מאוד. במידה והעניין לא מטופל מיידית, הכסף ממשיך להיעלם וגורם לנזקים משמעותיים לבעל החברה.

לעומת זאת, כשמנהלים חקירה פלילית באופן פרטי, העניין מקבל את כל תשומת הלב הראויה והדרושה לפתרון מהיר. חשוב לציין כי ממצאיו של בלש הפרטי מתקבלים בבית המשפט כראיה קבילה לחלוטין. כך, הוכחת הפשע מקצרת את דרכו של הקורבן אל בתי המשפט.

 

כפי שראינו, חקירה פלילית היא לא רק עניין משטרתי, אלא גם נושא הנוגע בצורה ישירה למשרדי חקירות פרטיות. חוקר פרטי בפרט ובלשים פרטיים בכלל, שהם בדרך כלל מנוסים יותר ועובדים בצורה ממוקדת יותר, מצליחים להגיע לתוצאות מהירות ומהימנות, מה שמאפשר לקורבן המקרה לפעול בעניין במהירות. חשוב ביותר לציין כי ממצאיהם של הבלשים הפרטיים מתקבלים בבתי המשפט, והם גם יודעים איך להשיג את המידע כך שהוא לא ייפסל בהמשך בבית המשפט. פנייה לבלש פרטי זה הדרך הנכונה לפתרון תעלומות שהמשטרה לא מצליחה לפענח

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה