רוב האנשים בוחרים את בני הזוג שלהם לפי מידת המשיכה שלהם. מדוע זו טעות?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

רוב האנשים בוחרים את בני הזוג שלהם לפי מידת המשיכה שלהם. מדוע זו טעות? 

מאת   22/01/2011 |  נצפה 3283 פעמים

רוב האנשים בוחרים את בני הזוג שלהם לפי מידת המשיכה שלהם. מדוע זו טעות? / מאת יואב ברנזון

 

 

בחירה על בסיס מיני

 

בחירה על בסיס מיני דומה להתאהבות ממבט ראשון. אנשים רבים נוטים להאמין - בטעות - שמשיכה מאוד חזקה למישהו היא סימן להתאמה זוגית ולבחירה "נכונה".

 

כתוצאה מהלך הרוח הזה, אנשים רבים בוחרים את בני הזוג שלהם לחיים על בסיס המשיכה המינית. הבחירה הזוגית שלהם היא למעשה ברובה בחירה מינית, כלומר החלטה המבוססת על שיקולים של משיכה מינית ולא מעבר לכך.

 

 

 

בן זוג מושך אינו מדד לשום דבר

 

משיכה מינית אינה מהווה מדד כלשהו להצלחה של קשר זוגי. יש אנשים שיכולים לגרום לכם למשיכה מינית אדירה, ואולם הם האנשים האחרונים המתאימים לכם בעולם.

 

משיכה מינית מעידה על דבר אחד בלבד - על מידת המשיכה שלכם למישהו. היא אפילו אינה מעידה בהכרח על התאמה מינית אלא רק על משיכה מינית מטורפת לאדם מסויים, שאין לכם הסבר ברור מדוע זה כך, כי על המשיכה המינית שייכים גורמים אבולציוניים שלמדע עדיין אין מושג כיצד הם פועלים ומדוע.

  

 

 

משיכה או תכנים

 

משיכה מינית גורמת לאנשים רבים לבצע בחירה מינית בבני זוג על בסיס שיקולי משיכה בעיקר. אלא שבחירה זוגית, להבדיל מבחירה מינית, מחייבת אותכם להתבונן בבני הזוג הפוטנציאליים שלכם הרבה מעבר לעניין המיני.

 

בבסיס כל זוגיות והתאמה זוגית עומדים תכנים הטמונים לא במידת המשיכה של בן הזוג שלכם אלא במהות שלו, באופיו, אישיותו, נפשו, ערכיו, מטרותיו ושאיפותיו.

 

 

 

התאמה זוגית מלאה

 

התאמה זוגית מבוססת על תכנים ולא על משיכה. משיכה אינה מעידה על התאמה. משיכה יכולה להשתנות עם הזמן. משיכה משקפת את הכימיה הפיזית בין אנשים אך לאו דווקא את ההתאמה הנפשית, הערכית והמעשית ביניהם.

 

בחירה על בסיס שיקולי משיכה גרידא מתבררת ברוב המקרים כבחירה מוטעית, לעיתים אף מוטעית מאוד. לעומת זאת, בחירה זוגית המבוססת על התאמה מהותית של שני אנשים אחד אל השני מתבררת בדרך כלל כדרך עדיפה ומוצלחת יותר להתאמה זוגית.

 

 

וטיפ לסיום: נסו לרגע להתעלם מן ההיבט המיני ולבחון האם מעבר למיניות ולמשיכה יש לכם משהו אל בני הזוג שלכם. אם יש לכם עולם עשיר ומלא בנוסף להיבט המיני - ביצעתם בחירה זוגית טובה. אם מעבר לאטרקטיביות המינית אין שם כלום או כמעט כלום - ביצעתם בחירה מינית, ובחירה מינית גרדיא היא ברוב המכריע של המקרים בחירה זוגית גרועה.

 

 

יואב ברנזון הוא אבי תורת התרפיה הגנטית ומומחה עולמי בתחום הגמילה מהתמכרויות באמצעות שיטת GET שהיא שיטה חדשה ומהפכנית לגמילה באמצעות נטרול גנים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה