מהי הטעות הנפוצה ביותר בקרב מכורים או אנשים שמתקשים לבצע שינוי בתוכם?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהי הטעות הנפוצה ביותר בקרב מכורים או אנשים שמתקשים לבצע שינוי בתוכם? 

מאת   22/01/2011 |  נצפה 2047 פעמים

מהי הטעות הנפוצה ביותר בקרב מכורים או אנשים שמתקשים לבצע שינוי בתוכם? / מאת יואב ברנזון

 

 

"אני רוצה אבל אני לא מצליח"

 

רוב האנשים שמנסים להיגמל מהתמכרות או מעוניינים לשנות דפוס התנהגות או לשנות תכונה או גישה מזיקה שהורסת להם את החיים - מתקשים לבצע זאת בפועל. הם רוצים אבל הם לא מצליחים. מדוע?

 

הרצון של אדם אינו מספיק כדי לבצע שינוי. אתם יכולים לרצות המון, אבל זה עדייין לא מספיק, כי שינוי או גמילה אינם שאלה של רצון בלבד, אלא שאלה של הבנה של המוח של האדם ולא של האדם עצמו. 

 

 

 

"אני מבין אבל זה לא מסתדר לי"

 

רוב האנשים בטוחים שהם מבינים את הבעיה והם יודעים מהו הפיתרון וכאן בדיוק טמונה הטעות שלהם. ייתכן שהם מבינים מהי הבעיה ומהו הפיתרון אבל השאלה החשובה באמת היא האם גם המוח שלהם מבין זאת?

 

אתם עצמכם יכולים להבין את הבעיה, את המטרה ואת הפיתרון, אבל אם המוח שלכם אינו מבין את מה שאתם מבינים - שום שינוי לא יקרה לכם. לא משנה כמה אתם רוצים, לא משנה כמה תתאמצו, לא משנה כמה תבינו את הבעיה ואת הפיתרון - אתם חייבים שגם המוח שלכם יהי שותף לשינוי ויבין את מה שאתם מבינים, כי המוח שלכם הוא מערכת ההפעלה שלכם ובו תלוי הכל.

  

 

 

מה שקובע הוא המוח שלכם - לא אתם

 

הכל מתחיל בראש ובמוח. מה שקובע את יכולת השינוי שלכם בחיים, את יכולת הגמילה שלכם או את כושר הלמידה החדשה שלכם הוא המוח שלכם בלבד. המוח העמוק, התת-הכרתי, אותה מערכת הפעלה גנטית שעובדת בצורה חשמלית ומעבדת נתונים בצורה ייחודית.

 

המוח הזה הוא היחידי שאחראי על התהליכים האמיתיים שלכם בחיים. הוא זה שמכתיב לכם את הבחירות, מפרש לכם את המציאות שאתם רואים, הוא זה שמפעיל אותכם ולמעשה שולט בכם לחלוטין. גם כשאתם מבצעים "בחירה" - זה יכול להיראות במבט שטחי כסוג של בחירה "חופשית" שלכם, אבל זו אינה הבחירה שלכם אלא זו ההכתבה של המוח שלכם.

 

 

 

המוח צריך לעבור שינוי

 

אם אתם רוצים לעבור שינוי עליכם להעביר תחילה את המוח שלכם את השינוי. המוח הוא האיבר הבסיסי והחשוב ביותר שיש לכם - לטוב ולרע - ולכן אינכם יכולים באמת לבצע שינויים בחיים אם לא שיתפתם את המוח בתהליך.

 

המוח הוא מערכת ההפעלה שלכם. אין סיכוי לשנות מחשב ללא שינוי מערכת ההפעלה שלו. גם אצל בני אדם - ללא שינוי של מערכת ההפעלה של האדם אנשים מתקשים מאוד להשתנות. זה יכול לקחת להם שנים על גבי שנים של מאמצים, וברוב המקרים השינוי אינו מצליח להחזיק מעמד והמצב חוזר לקדמותו, כי זה מה שהמוח רגיל, יודע ומבין ולכן הוא מחזיר אנשים לאותם דפוסים ואותם הרגלים שאותם הוא מכיר.

 

 

וטיפ לסיום: אם אתם מעוניינים בשינוי מהיר, עמוק ואמיתי - עליכם לשנות קודם כל את המוח שלכם ולא את עצמכם. ברגע ששיניתם את המוח שלכם - תגלו שזה קל להשתנות. ללא שינוי המוח - שינוי עצמי הוא דבר קשה בצורה בלתי רגילה, ולכן האדם הממוצע אינו מצליח להשתנות כך סתם.

 

 

יואב ברנזון הוא אבי תורת התרפיה הגנטית ומומחה עולמי בתחום הגמילה מהתמכרויות באמצעות שיטת GET שהיא שיטה חדשה ומהפכנית לגמילה באמצעות נטרול גנים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה