מי שזקוק לשליטה, ביטחון, וודאות ושקט בחיים חייב לעבור תהליך של הסדרה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מי שזקוק לשליטה, ביטחון, וודאות ושקט בחיים חייב לעבור תהליך של הסדרה 

מאת   22/01/2011 |  נצפה 2064 פעמים

מי שזקוק לשליטה, ביטחון, וודאות ושקט בחיים חייב לעבור תהליך של הסדרה / מאת יואב ברנזון

 

 

חיים קיצוניים

 

אנשים שהחיים שלהם הם קיצוניים ורגשיים מדי הם אנשים שיוצרים בעצמם חיים לא יציבים ומלאי מתחים. במקום לחיות בצורה סולידית הם דווקא חיים על הקצה.

 

הם רוצים להיות הכי טובים, הם רוצים הכי להינות, הם רוצים להיות כוכבים, הם שואפים להדהים אחרים, הם תמיד מכוונים הכי גבוה שניתן, הם פועלים לפי רגש ולא לפי שכל או סבירות.

 

 

 

לנרמל את החיים

 

כתוצאה מכך, החיים שלהם לא נורמליים אלא חיים קיצוניים ומלאי אי וודאות, אובדן שליטה, הפרעות והסחות דעת. כדי לחיות חיים נורמליים יש לנרמל את החיים ולהפוך אותם לשקולים והגיוניים יותר.

 

הסדרה של החיים במטרה להגיע ליציבות, וודאות, ביטחון ושפיות מחייבת שינוי גישה מגישה רגשית וטוטאלית לגישה שכלית, פרגמטית ומיושבת. מגישה מוחצנת, פרובוקטיבית, שאפתנית ומוטרפת לגישה סולידית, מופנמת, מדודה והגיונית.

 

  

 

לא לחפש את הקצה

 

אנשים שמנרמלים את החיים שלהם הם אנשים שמפסיקים לחפש את הקצה, את הכי טוב, הכי בולט, הכי פרובוקטיבי והכי מסעיר אלא בדיוק להיפך - הם מנסים לשמור על גבולות, על סולידיות, על איפוק וריסון.

 

הסדרה של החיים מחייבת סדר במקום אלתור, תכנון מראש במקום אינטואיטיביות, רוגע במקום לחצים, ארגון במקום בלאגן, פרופיל נמוך במקום פרובוקטיביות, תגובות שכליות במקום תגובות רגשיות, התנהלות שיטתית במקום התפרצויות, שיקול דעת במקום דרמטיות.

 

 

 

רגש ושכל, הכי טוב לעומת טוב

 

אנשים רגשיים חיים בבלאגן. הם מנסים להשיג את הכי טוב, ללא פשרות, בטירוף וללא שום שיקול דעת. לעומתם, אנשים שכליים חיים בסדר. הם מנסים להשיג טוב אבל לא את הכי טוב.

 

הם לא מוכנים להשתגע בשביל החיים, כי הם מחפשים חיים סולידיים, מסודרים, רגועים ושפויים. הטירוף הוא מנת חלקם של אלה שהולכים עד הקצה ומעבר לו.

 

 

וטיפ לסיום: חיים מוטרפים הולכים יד ביד עם רגשנות, בלאגן, מהפכנות, יצירתיות מוגזמת, דרמטיות, חיים על הקצה ופרובוקטיביות. חיים רגועים תלויים בסולידיות, סדר, שכל ושמירה על גבולות.    

 

 

יואב ברנזון הוא אבי תורת התרפיה הגנטית ומומחה עולמי בתחום הגמילה מהתמכרויות באמצעות שיטת GET שהיא שיטה חדשה ומהפכנית לגמילה באמצעות נטרול גנים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה