לעבור את החורף בשלום
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

לעבור את החורף בשלום 

מאת   19/01/2011 |  נצפה 2706 פעמים

מזג האוויר בחורף הנוכחי היה הפכפך מהרגיל. שינוי מזג האוויר מביא איתו שינויים במצב הרוח ובתאבון. זה בדיוק הזמן להתאים את התזונה ולעשות את השינויים הקטנים כדי שנעבור את חורף  בדרך נעימה חמימה ובריאה יותר.


1. קודם כל להתחמם-

זה הזמן להתחיל להנות מארוחות מחממות ועשירות יותר, מבגדים עם השרוולים הארוכים ומשמיכה עבה יותר בלילה. לכל אלה יכולה להצטרף ארוחה שתגרום להרגשה מרגיעה  ונעימה ותחמם את הגוף. יש נטייה בחורף להעדיף מאכלי קדרה, מנות שהן ארוחה, מרקים, דייסות למען הבריאות כדי לדאוג שארוחות אלו תהינה בעלות ערך תזונתי מוסף.

 

כמה רעיונות לארוחות עם ערך תזונתי מוסף:

2. לשבור את המיתוס-

עם בוא החורף מגיעות אלינו גם מחלות דרכי הנשימה ורבים מתחילים לשוא להוריד מתפריטם מוצרי חלב אז רגע לפני חשוב שתדעו- אין הוכחה מדעית למיתוס הרווח בדבר הקשר בין צריכת חלב ומוצריו לבין מחלות דרכי הנשימה העליונות (נזלת, דלקות אזניים, אסטמה). קיימת תפיסה חסרת כל בסיס מדעי או הגיון מדעי שמוצרי חלב מגבירים ייצור ריר על ידי מערכת הנשימה, ועל ידי כך מחמירים את חסימת דרכי הנשימה ואת הסימפטומים של אסטמה.

תפיסה זו גוררת אנשים רבים להימנע מצריכת מוצרי חלב לשווא או לחילופין, למנוע אותם מילדיהם.

מחקרים קליניים רבים בדקו האם לצריכת חלב ומוצריו יש השפעה על החרפת סימפטומים אסמטיים או הרעה כלשהיא בתפקודי נשימה בקרב מבוגרים וילדים שלא סובלים מאלרגיה למוצרי חלב – במחקרים אלו לא נמצא כל קשר בין התופעות הנ"ל לצריכת חלב.

מקורות:

http://www.milk.org.il/

דיאטנית קלינית. בוגרת בית הספר לתזונה בפקולטה לחקלאות, האוניברסיטה העברית ירושלים. סטודנטית לתואר שני בחוג לאפידמיולוגיה ורפואה מונעת בבי"ס לרפואה של אוניברסיטת תל אביב . ניסיון מקצועי עשיר בטיפול תזונתי בילדים ובבני נוער ( 1998-2007 במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל) , ייעוץ תזונתי לחברות ולגופים שונים, הנחיית סדנאות להרגלי אכילה ולתזונה נכונה, קידום נושאים בריאותיים ,הרצאות בתזונה .

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה