הפרעות קשב וריכוז אצל מבוגרים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הפרעות קשב וריכוז אצל מבוגרים 

מאת   19/01/2011 |  נצפה 2250 פעמים

הפרעת קשב וריכוז הינה בעיה המוגדרת כבעיה המופיעה אצל הילד כבר בשלבי הינקות בשל אי ויסות של חלקים מסוימים במוח. הפרעה זו מוגדרת כהתפתחותית.

אם בשנים האחרונות כל נושא האבחון של הפרעת קשב וריכוז זוכה לתשומת לב מלאה ולרוב מאתרים אותה כבר בשלבים שבו הילד נמצא בגן או בשנים הראשונות של בית ספר היסודי, חשוב גם לזכור כי ישנם כמות לא מבוטלת של מבוגרים אשר לא אובחנו בהיותם ילדים משום חוסר מודעות לנושא.

במאמר זה נתמקד בכל הקשור לקהל היעד של אנשים בוגרים הסובלים מהפרעות של קשב וריכוז.

 

הפרעת קשב וריכוז והתסכול

האם אתם סובלים מהרגשה כי לא מיציתם את הפוטנציאל שלכם במקום העבודה או בכמעט כל פעולה אחרת בחיים שדרשה התמדה. האם פעמים רבות אמרו לכם שאתם לא מסוגלים לשבת במקום אחד בעבודה, האשימו אתכם כי אתם מדברים ללא הרף ויוצאים הלוך וחזור מהמתחם בו אתם עובדים, האם הבוס שלכם טוען כי הוא לא יכול להעלות אתכם לדרגה ניהולית כי ההתנהגות שלכם ספונטנית וחסרת מעצורים, ההחלטות שאתם מקבלים חפוזות וכל גירוי חיצוני מסיט אתכם מהעבודה אותה אתם מבצעים. אם נתקלתם בהערות אלו או שזיהיתם תופעות אלו בחייכם, קרוב לוודאי שאתם סובלים מהפרעה הנקראת: הפרעת קשב וריכוז.

רוב המבוגרים אשר לוקים בהפרעות מסוג הפרעות קשב וריכוז מפתחים תסכול לאורך השנים משום הערות החברה מסביב ומשום חוסר היכולת להשלים משימות או להשתייך למקום עבודה לאורך זמן.

אלו חשים פעמים רבות כי הם אינם שווי ערך לשאר האנשים סביבם ומפתחים מרירות ותסכול אשר מביאים אותם לחוסר תפקוד טוטאלי, או לפעולות המוגדרות פעמים רבות כפעולות פליליות.

כיום, ניתן לאבחן הפרעות קשב וריכוז ואף לטפל בהם באמצעות כלים התנהגותיים וכלים נוספים, על מנת שתוכלו להתחיל ולבנות את חייכם בצורה שבה תמיד רציתם.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה