מדפסות לייזר הדבר הבא...
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מדפסות לייזר הדבר הבא...  

מאת   13/01/2011 |  נצפה 1335 פעמים

אין זה פלא כי מדפסת הלייזר מחליפה כמעט בכל מקום בשנים האחרונות את קודמותיה בתחום, כמו למשל את מדפסת הזרקת הדיו. משנה לשנה היא דוחקת החוצה מן השוק את המדפסות מהדורות הקודמים, אפילו במגזר הביתי הפרטי.

 

יתרונותיה של מדפסת לייזר

 

הפופולאריות הרבה של מדפסת לייזר נובעת בשל היותה חדישה, איכותית, מהירה ואמינה יותר על פני מתחרותיה בתחום. לכל אלו חשיבות רבה במיוחד כשמדובר על מדפסת לשימוש משרדי, בו נחוצה הדפסה מהירה יותר באיכות גבוהה יותר, כמו גם מדפסת עמידה יותר, שלא תתקלקל למרות שעות השימוש הרבות והממושכות. מדפסת לייזר נהנית מכל אלו: היא מדפיסה באיכות וברזולוציה גבוהות יותר, כמו גם במהירות רבה יותר. היא נהדרת לשימוש משרדי, ואף עלויות האחזקה שלה זולות יחסית.

 

בעבר היה נהוג לציין לחובתה של מדפסת הלייזר את מחירה הגבוה יותר ממדפסות הזרקת דיו (עובדה שהקשתה בעבר על כניסתה לשוק המדפסות הביתיות). אולם המחירים יורדים בתלילות מדי שנה, ובטווח הרחוק, כאשר נדרשים לביצוע הדפסות רבות, זול וחסכוני יותר להשתמש במדפסת לייזר, שבה הצבע מספיק לכמות רבה יותר של הדפסות באופן משמעותי ביותר.

 

בנוסף, מדפסת לייזר מאפשרת לחסוך גם בהוצאות הנייר – מדפסת כזו יכולה להניב הדפסות מעולות גם על גבי הנייר הפשוט ביותר, ודגמים רבים מצוידים במנגנון המאפשר הדפסה משני צדי הדף. באופן שכזה ניתן לחסוך כמות דפים רבה – חיסכון כלכלי ואקולוגי גם יחד.

 

ההיסטוריה של מדפסות לייזר

 

על אף שאנו נוטים לראות במדפסת הלייזר מוצר חדש יחסית, תופתעו לדעת כי מדפסות אלו הומצאו כבר בסוף שנות ה-60, בחברת זירוקס המפורסמת. אך רק בעבור 8 שנים נעשה שימוש במדפסת לייזר לצרכים מסחריים, והיא עודנה היתה ראשונית וחלשה בביצועיה. בשנות ה-80 החלה מדפסת הלייזר להתחזק בשוק המסחרי, אך בשל מחירה ומימדיה הגדולים בשנים ההן לקח לה זמן להתחרות מול דגמי הזרקת הדיו בעלי העלות הנוחה יותר. כיום המחיר ירד באופן משמעותי, גם עבור מדפסת לייזר ביתית, ואף גודלן של מדפסות אלו התכווץ ברבות השנים. עקב כך, מדפסות לייזר הופכות יותר ויותר מבוקשות מדי שנה בשנה.

 

מוצר חדש שהולך וכובש לו פופולאריות במשרדים ובשימוש מסחרי הוא מדפסות לייזר משולבות – מכשיר אלקטרוני זה הינו שילוב של מדפסת, פקס ומכונת צילום במכונה אחת בלבד. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה