מועדוני לקוחות של חברות אשראי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מועדוני לקוחות של חברות אשראי 

מאת   12/01/2011 |  נצפה 2345 פעמים

מועדוני הלקוחות החלו להופיע בארץ בעיקר בשנות התשעים, עם עליית רשתות השיווק הגדולות.

חברות האשראי מנפיקות כיום כרטיסי מועדון ללקוחותיהם, כשהסיבה העיקרית לכך היא התחרות בשוק בין חברות האשראי והניסיון להגיע לבלעדיות על הלקוח, על ידי הענקת הטבות ומבצעים לשייכים למועדון.

מועדוני לקוחות המשתמשים בכרטיסי אשראי

רשתות השיווק הגדולות חברו כיום אל חברות האשראי, במטרה להגדיל את קהל הלקוחות המשותף. הרשתות מעניקות כרטיסי אשראי לחברי המועדון שלהן, וכרטיס זה משמש ככרטיס אשראי לכל דבר. בדרך כלל ההצטרפות למועדון וקבלת כרטיסי אשראי אינה כרוכה בתשלום, וברשתות השיווק מוענקות הנחות ומבצעים מיוחדים רק לחברים. בנוסף, ישנם כרטיסי מועדון שמשמשים גם בתור כרטיס אשראי מתגלגל, כלומר כפריסת תשלומים נושאי ריבית, דבר הדומה מאוד להלוואה.

נקודות לחברי מועדון חברות האשראי

במטרה לשמור על נאמנות לחברת האשראי, חברת האשראי מתגמלת את חבריה בנקודות או כוכבים שבהצטברותם מהווים כוח קנייה או הנחה לשירותים ומוצרים שונים, המפורסמים על ידי חברות האשראי.

היתרונות במועדוני לקוחות של חברות אשראי

באמצעות מועדון הלקוחות יכולה החברה ללמוד על הרגלי הצריכה של לקוחותיה ולספק להם שירות טוב יותר, מה שיוצר יחסי נאמנות בין החברה ללקוח. הכרטיס מספק הנחות, הטבות ומבצעים לחברים במועדון וכאמור משמש ככרטיס אשראי נוסף לשימוש הלקוחות. עבור חברת האשראי והחברה השיווקית מועדון החברים הוא אמצעי פרסום מעולה להגדלת לקוחותיהן, על בסיס חבר מביא חבר.

חסרונות של מועדוני לקוחות של חברות אשראי

בעת הקבלה למועדון החברות על הלקוח לחשוף פרטיים אישיים שחלקם אינו רלוונטי להצטרפות למועדון, דבר החושף בין היתר את הרגלי הצריכה של הלקוח בפני הרשתות. חברי המועדון מוצפים בדיוור ישיר ובפרסומות שאינם מעוניינים בהם. על מנת לנצל את הטבות המועדונים השונים יש צורך במעקב תמידי אחרי מבצעים והנחות ברשתות, וניצולן הוא לעיתים הדבר היחיד שמונע תשלום דמי חבר או תשלומים על כרטיס האשראי. לכן, כשיש לאדם מספר כרטיסים כאלו המטלה נהיית מסורבלת.

לבסוף, ריבוי מועדוני לקוחות גורם גם לריבוי הוצאות.


לסיכום, מועדוני לקוחות של חברות אשראי הנם אמצעי טוב ללקוח ולמספקי השירות, אך חשוב לוודא שאינכם מוצפים בכרטיסי מועדון שונים, כדי שלא להרבות בהוצאות.

 


מדריך כרטיסי האשראי של אתר בנק אינפו מציע את כל המידע על כל סוגי הכרטיסים בישראל. המידע באתר נכתב בשיתוף עם אתר ייעוץ עסקי, המציע סיוע וליווי עבור הקמת עסק חדש.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה