נכסים להשקעה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

נכסים להשקעה 

מאת   11/01/2011 |  נצפה 2044 פעמים

בשנים האחרונות הולכת וגדלה המגמה של השקעה בנכס נדלנ"י לצורך הנבת רווח. המשבר הכלכלי בארה"ב בצירוף שקיעת ערך הדולר ונסיקת מחירי השכירות בארץ, גרמו לעסקאות הנדל"ן להשקעה להיראות רווחיות ובטוחות יותר מהשקעות בבורסה למשל. השקעה בבורסה נתונה לסיכונים ונחשבת כיום לכזו הדורשת ידע, מעקב רציף והתייעצות עם אנשי מקצוע ומומחים. בנוסף, תלויה הבורסה במשתנים וסיכונים שאינם קשורים לנושאים בהם מרגיש האזרח הקטן ככזה שהוא יכול לשלט בו מה שהופך את השקעה בנדל"ן לכזו שאמנם מצריכה עבודת שטח ומעקב אחר הערים הפוטנציאליות לרווח אך הדעה הרווחת היא כי היא השקעה "פשוטה" יחסית, אותה ניתן לבצע לבד והיכולה לספק תשואה ניכרת. בשל כך השקעה בנדל"ן אינה נחשבת עוד כמנת חלקו של המעמד הסוציו - אקונומי הגבוה אלא הפכה ללגיטימית ורווחת גם למעמד הביניים המעדיף להשקיע את כספו בנכס אשר יוכל להפיק לו תשואה ארוכת שנים של הכנסה קבועה משכירות.

היקפי הבנייה הקטנים בארץ מובילים לגידול משמעותי בביקוש לדירות, מה שימשיך לגרום לעליית מחירן והגדלת התשואה על השכירות. עובדה זו ניכרת בעיקר במרכז העיר ובעיר תל אביב בה על פי סקר שנערך עולה כי מחצית מהדירות שנקנות בעיר הינן דירות להשקעה לעומת שליש מהדירות הנקנות בירושלים למשל. נתון נוסף אשר עולה הוא הערים המועדפות על הישראלים להשקעה והנראות כיום כבעלות הפוטנציאל הגבוה יותר להשקעה הינן : חיפה, נס ציונה והוד השרון. סקרים שנערכו מראים כי אלו הן לאו דווקא הערים המובילות לתשואה גבוה בשכירות. ערים אלו הן בעיקר : יבנה, לוד ותל אביב כמובן.

בטרם החלטתם להשקיע את מיטב כספכם ברכישת דירה להשקעה, כדאי לבדוק איזה סוג של משקיע אתה. האם אתה מעדיף השקעה בטוחה וארוכת שנים שתניב רווח קבוע משכירות חודשית או שאתה משקיע הרפתקן ויצירתי המעוניין בתשואה מיידית גבוהה ומוכן לקחת בחשבון את הסיכון של איבוד ההשקעה. האם אתה בנוי להתמודדות עם העליות והירידות שכרוכות בהשקעה בבורסה או שאתה מעדיף תשואה נמוכה יותר אך ארוכת טווח ובטוחה יותר מנדל"ן. האם אתה משקיע שמוכן לקחת בחשבון את ההתעסקות הבלתי פוסקת בדירה להשקה שכוללת : תיקונים, מציאת שכירות, טיפול שוטף בדירה, להבדיל מהשקעת הכסף בבורסה שהינה בבחינת "שגר ושכח".

השקעה בנדל"ן טומנת בחובה יתרונות רבים בצד חסרונות וחשוב מאוד לקחת בחשבון את כלל השיקולים: מחד, מחירי הדירות בארץ הינם בעלייה מתמדת ובאופן זה קל יותר לשמור על ההשקעה ואולם תמיד קיים סיכון של דייר שאינו משלם את השכירות ואף אינו מתפנה מהדירה. במקרה זה נקיטת אמצעים משפטיים נגד הדייר כרוך בבזבוז משאבים וזמן רב. יש לקחת בחשבון זמנים בהם הדירה ריקה ולא מושכרת, תיקונים של בלאי בדירה ואת הזמן בטיפול במציאת שוכר ראוי בתקופות שוטפות. מאידך, התשואה הינה ודאית שכן מחירי השכירויות בארץ נמצאים במגמת עלייה מתמדת, ואינם יורדים (עובדה אשר הינה ייחודית למדינת ישראל).  

לצורך מציאת נכסים להשקעה חשוב מאוד לקרוא היטב את המפה הנדל"נית בטרם לקיחת ההחלטה. מחירי הדירות במרכז הארץ גבוהים מהמחירים בפריפריה אך גם התשואה גבוהה יותר בשל מחירי שכירות הנתונים במגמת עלייה מתמדת. הביקוש לדירות במרכז, ובתל אביב בעיקר, הולך וגדל וההיצע נמוך מהביקוש. עובדה זו  מותירה את ההשקעה בנדל"ן להשקעה בטוחה בעיקרה.

באדיבות לוח הדירות המוביל נדל"ן קןם NADLAN.COM

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה