שש בש ואינטואיציה - שילוב מושלם
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שש בש ואינטואיציה - שילוב מושלם 

מאת   02/01/2011 |  נצפה 1972 פעמים

במבט ראשון לא ברור מה הקשר בין משחקי שש בש לבין אינטואיציה. איך יכול להיות בכלל קשר בין משחק לוח לבין משהו מעורפל כזה כמו אינטואיציה. אולם שחקני שש בש מקצועיים יודעים כי הקשר בין העולמות השונים כל כך הללו, הוא המפתח להשגת ניצחונות בטוחים על לוח המשחק.

רבים משייכים משחק שש בש למה שקרוי "משחקי ריצה", כלומר משחקים בהם כל שחקן צריך להגיע עם כליו לנקודה מסוימת, אך האמת היא שמשחקי ששבש מכילים בתוכם גם הרבה אלמנטים של משחקי אסטרטגיה על הלוח ולכן מלבד מזל בזריקת קוביות, שחקן שש בש רציני צריך להשתמש בעוד אלמנטים של המשחק.

השאלה מה הופך שחקן שש בש לשחקן מקצועי היא שאלה שאין עליה תשובה ברורה. אם נשאל שחקני שש בש מקצועיים נראה כי לכל אחד מהם תשובה שונה לשאלה, אך אין ספק שכולם יגידו שישנו מרכיב חמקמק שלו יש חשיבות רבה בהשגת היתרון במשחק.

הרבה שחקני שש בש מקצועיים מציינים את האינטואיציה שלהם ככלי מרכזי בהשגת יתרון במשחק. אמנם האינטואיציה היא לא זו שיכולה להכריע משחק באופן גורף, ואינטואיציה אינה יכולה לגרום לקוביות ליפול בצורה מסוימת שתעניק לשחקן בדיוק את הצעדים שהוא צריך, אבל במשחק שש בש לפעמים נדרשת אותה תכונה חמקמקה על מנת לתכנן את הצעד הבא באפקטיביות ולהיות מוכן לכל תגובה של היריב על הלוח.

שחקני שש בש יודעים כי שש בש הוא משחק מורכב הדורש תכנון מוקדם לפני כל צעד וצעד. אחרי שנזרקות הקוביות יש חשיבות רבה לסקירת כל הצעדים האפשריים ולהחלטה מהירה על הצעד הנכון ביותר. לכל תנועה של הכלים יש משמעות שיכולה להיות הגורם המכריע בין השגת יתרון ובין הפסד ליריב. משחקי שש בש הם משחקים מהירים ולכן לאינטואיציה של השחקן יש חשיבות מכרעת לפעמים.

האם ניתן לחדד את האינטואיציה על מנת להיות שחקן שש בש טוב יותר? זו השאלה הגדולה והדעות בנושא זה חלוקות. ישנם כאלו שיגידו שככל שתתמידו במשחקי שש בש כך תוכלו להשתמש באינטואיציה שלכם בצורה טובה יותר וישנם כאלו שיגידו שזוהי תכונה מולדת ושחקני שש בש טובים הם כאלו שנולדו עימה. כך או כך, שווה לנסות וליהנות מההשפעה של האינטואיציה על משחקי השש בש.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה