רוצים שבני הזוג שלכם ישתנו אבל זה לא קורה? - שנו את עצמכם!
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

רוצים שבני הזוג שלכם ישתנו אבל זה לא קורה? - שנו את עצמכם!  

מאת   23/12/2010 |  נצפה 1919 פעמים

רוצים שבני הזוג שלכם ישתנו אבל זה לא קורה? - שנו את עצמכם! / מאת יואב ברנזון

 

 

שינוי בני הזוג הוא בלתי אפשרי - אם הם אינם מעוניינים בכך

 

חשוב להבין ששינוי בני הזוג שלכם הוא דבר בלתי אפשרי. לשם כך נדרש שיתוף פעולה מלא מצד בני הזוג, מה שבדרך כלל לא קורה, ואם זה קורה אז זה קורה בצורה חלקית ביותר ולא מספקת.

 

ועדיין, מרבית האנשים רוצים להאמין שניתן לשנות את בני הזוג שלהם והם בטוחים שאם בני הזוג שלהם ישתנו כל הבעיות שלהם ייפתרו.

 

 

 

השינוי היחיד האפשרי הוא שינוי עצמי

 

אנשים שזורקים את האחריות ואת האשמה על בני הזוג שלהם, אנשים שרוצים שבני הזוג שלהם ישתנו בשבילם, אנשים שבאמת מאמינים שהפיתרון נעוץ בכך שאחרים ישתנו בהתאם למה שנראה להם "נכון או "סביר" או "הגיוני" - הם בסך הכל אנשים שמסרבים לקחת אחריות על החיים שלהם.

 

לקחת אחריות אמיתית על החיים שלכם פירושו לשנות את עצמכם בלבד - לא את אף אחד אחר. לקחת אחריות מלאה על החיים פירושה להפסיק להאשים, להפסיק לבוא בטענות, להפסיק לבקש או להתחנן לאחרים שישתנו, שיבינו, שיתחשבו או שיעשו מאמץ. פשוט לקחת אחריות מלאה על עצמכם, ולעשות את השינוי המתבקש מתוככם בצורה השלמה והטוטאלית ביותר.

 

 

 

שינוי עצמי משחרר אותכם מההתמכרות לשינוי אחרים

 

חשוב להבין שהצורך לשנות אחרים הוא התמכרות כפייתית בפני עצמה. לא מעט אנשים מבזבזים שנים רבות מחייהם על ההתמכרות הכפייתית והחולנית הזאת, לנסות ולשנות את בני הזוג שלהם, התמכרות שאינה מניבה שום פרי מתוק אלא רק פירות באושים, טינות, כעסים, אכזבות וסבל.

 

אנשים שמכורים לשינוי בני הזוג שלהם הם אנשים שעסוקים במשך שנים ולעיתים עשרות שנים בניסיון הכפייתי וחסר הסיכוי לשנות את בני הזוג שלהם, לדרוש מהם דברים, לריב איתם ולהתנצח איתם. רק שינוי עצמי משחרר מההתמכרות המזיקה הזאת, כי רק אדם שמבצע שינוי עצמי אינו זקוק שאחרים ישתנו בשבילו.

 

 

 

שינוי עצמי משנה את הבסיס עליו מתנהלת מערכת היחסים הזוגית

 

ברגע שאתם משתנים באמת מבפנים קורה משהו משמעותי ביותר בחיים שלכם: הגבולות שלכם משתנים, ההגדרות שלכם משתנות, צורת הראייה שלכם משתנה, הדרך שבה אתם מפרשים את החיים משתנה לחלוטין - ולכן גם החיים הזוגיים שלכם יעברו מהפך בלתי נמנע בעקבות שינוי עצמי שתעשו לעצמכם.

 

המציאות הזוגית שלכם תשתנה בזכות השינוי העצמי שלכם אפילו אם בבני הזוג שלכם יישארו מה שהם. ברגע שכל מערכת התגובות שלכם משתנה גם האווירה הזוגית משתנה. ברגע שהמפתח נמצא בידיים שלכם אתם סוף כל סוף חופשיים מהתלות ומההתמכרות שלכם לכך שבני הזוג שלכם ישתנו בשבילכם.

 

וטיפ לסיום: זה מדהים עד כמה אנשים מקווים ומאמינים שבני הזוג שלהם ישתנו בשבילם. התקווה הזאת תמיד טופחת להם בפרצוף, לא משנה כמה הם מקווים, מתאמצים ומאמינים. הדרך לקחת את החיים שלכם בידיים היא לשנות את עצמכם ללא פשרות ולהניח לבני הזוג שלכם להיות מה שהם.

  

 

יואב ברנזון הוא אבי תורת התרפיה הגנטית ומומחה עולמי בתחום הגמילה מהתמכרויות באמצעות שיטת GET שהיא שיטה חדשה ומהפכנית לגמילה באמצעות נטרול גנים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה