מהו המקור האמיתי לסבל האדם?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהו המקור האמיתי לסבל האדם? 

מאת   21/12/2010 |  נצפה 2113 פעמים

מהו המקור האמיתי לסבל האדם? / מאת יואב ברנזון

 

 

סיבות אינן המקור לסבל

 

רוב האנשים מאמינים בתמימות שמקור הסבל שלהם הוא העדר היכולת להשיג את מה שהם רוצים. כלומר, שהסבל שלהם מקורו בפער שבין הרצונות לבין המציאות, בין הרצוי למצוי.

 

ישנם רבים שבטוחים שאילו רק היו משיגים את כל מה שכרגע "אין להם" - הם היו מאושרים, ולא הייתה שום סיבה בחיים שלהם לסבל, לעצב או לתסכול. 

  

 

 

המקור לסבל הוא הסבל

 

אבל המקור לסבל של האדם אינו חוסר היכולת שלו להשיג את מה שהוא רוצה. עובדה, ישנם אנשים רבים מאוד שיש להם הכל - ובכל זאת הם אינם מאושרים, בכל זאת הם סובלים. 

 

ישנם לא מעט אנשים שהשיגו את כל מה שהם רצו והם עדיין לא מאושרים. יש להם הכל - את היופי, את הביטחון, את החלומות הנחשקים, את כל מה שהם רק יכלו לחשוב עליו. ובכל זאת, הם לא ריפאו את הסבל שלהם, כי הם לא נגעו במקור הסבל שלהם.

 

 

 

מהיכן הסבל נובע?

 

הסבל אינו זקוק לסיבה או לתירוץ. הסבל אינו נובע מחסך. הוא אינו נובע מהעדר צרכים מסויימים. הסבל נובע ישירות מהסבל. הסבל נובע ישירות מההתמכרות לסבל.

 

אדם אינו סובל באמת בגלל שחסר לו כסף או שהוא חושב שהיה עדיף לו שיהיה לו יותר כסף. אדם סובל כאשר הוא פועל בצורה שגורמת לו לסבל, וכל דבר שגורם לסבל מקורו בהתמכרות.

  

 

 

נטרול הסבל

 

כדי לנטרל את הסבל בחיים - צריך לנטרל את הסבל עצמו ולא את "הסיבות" לסבל. זה לא הכסף, היופי, הרכב, הבית, האהבה, ההתאהבות או תשומת הלב שידכאו את הסבל.

 

יש לדכא את הסבל עצמו. יש לדכא את ההתנהגות שגורמת לסבל. סבל מקורו בבחירה שאנשים עושים, להתנהג בצורה שמכאיבה להם, לפעול בצורה שגורמת להם לדמם, להגיב בצורה שפוגעת בהם ולרדוף אחרי דברים שעושים להם רע.

 

וטיפ לסיום: דוגמה לסבל היא התמכרות לכעס. כעס גורם לסבל. התמכרות לכעסים וחוסר יכולת לשלוט על כעסים מביאים לסבל רב לאדם. רק נטרול הצורך להיות כועס וגמילה מכעס יביאו לרווחה, להקלה, לשחרור מהסבל שהכעס גורם לנפש האדם.

 

 

יואב ברנזון הוא אבי תורת התרפיה הגנטית ומומחה עולמי בתחום הגמילה מהתמכרויות באמצעות שיטת GET שהיא שיטה חדשה ומהפכנית לגמילה באמצעות נטרול גנים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה