דע את זכויותייך - התפטרות למען גידול ילדה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

דע את זכויותייך - התפטרות למען גידול ילדה 

מאת   09/12/2010 |  נצפה 2267 פעמים

דע את זכויותייך ? התפטרות למען גידול ילדה

מאת עורך דין תמיר קדמי

מאמר זה ינסה לסייע לציבור העובדים להבין כיצד ניתן להתפטר כדין מפוטר לאחר חופשת הלידה ועדיין לקבל תשלום מלוא פיצויי הפיטורים.

 

האם אמא זכאית להתפטר ממקום העבודה למען גידול ילדה:

התשובה היא כן!

סעיף 7 (א) לחוק פיצויי פיטורים, תשכ"ג ? 1963 מאפשר לעובדת (ובנסיבות מסוימות גם לעובד) להתפטר ממקום העבודה כדין מפוטר.

 

האם עובדת המתפטרת למען גידול ילדה זכאית לתשלום פיצויי פיטורים:

כפי שהובהר לעיל, עובדת המתפטרת ממקום העבודה למען גידול ילדה זכאית לתשלום פיצויי פיטורים מלאים כאילו פוטרה ממקום העבודה.

 

האם  ישנה תקופה מוגבלת בה ניתן להתפטר למען גידול ילדה:

על פי סעיף 7 (א) לחוק פיצויי פיטורים עובדת רשאית להתפטר ממקום העבודה בנסיבות הבאות:

א.         התפטרה עובדת תוך 9 חודשים מיום שילדה על מנת לטפל בילדה.

ב.         העובדת קיבלה לאימוץ, לבדה או עם בעלה, ילד שטרם מלאו לו שלוש עשרה שנים, ותוך  תשעה חדשים מיום קבלתו לאימוץ התפטרה על מנת לטפל בו, ובלבד שניתן צו אימוץ, בין        לפני התפטרותה ובין לאחריה.

 

כלומר, לא מספיק שנולד לעובדת ילד אלא סיבת ההתפטרות היא למען גידול ילדה.

 

האם העובדת רשאית להתפטר ממקום עבודה אחד ולאחר מכן להתחיל במקום עבודה אחר:

התשובה לשאלה זו איננה חד משמעית, העובדת רשאית להתפטר ממקום עבודה למען גידול ילדה ולהתחיל במקום עבודה חדש ואולם, על העובדת להראות כי יש הבדל בין מקום העבודה הישן למקום העבודה החדש, כך שבמקום העבודה החדש מקל על העובדת לגדל את ילדה.

 

להלן מספר דוגמאות:

 

א.         במקום העבודה החדש העובדת מועסקת פחות שעות.

ב.         מקום העבודה החדש יותר קרוב לביתה של העובדת.

ג.          במקום העבודה החדש העובדת יכולה לעבוד במשמרות נוחות יותר.

 

כל מקרה ייפסק לגופו של עניין ובהתאם לנסיבותיו.

 

האם העובדת חייבת להודיע למעביד בכתב שהיא מתפטרת ממקום העבודה למען גידול ילדה או שמספיקה הודעה בעל פה:

 

מקרה דומה נדון בפסק הדין דמ (ת"א) 6204/07 רוזה צוירף נ' שי חברה לשירותי סיעוד בע"מ, ניתן ביום 24.2.2010

בפסק הדין התעורר וויכוח האם העובדת חייבת להודיע למעביד בכתב תוך 9 חודשים מיום לידה אודות כוונתה להתפטר ממקום העבודה או שמספיקה הודעה בעל פה. בית הדין האזורי פסק כי מבחינה ראייתית עדיף לעובדת להודיע למעבידה בכתב אודות כוונתה להתפטר למען גידול ילדה ואולם, דרישת הכתב אינה תנאי לקבלת פיצויי פיטורים והעובדת יכולה להוכיח בראיות שונות (לדוגמא עדות של עובדת נוספת) כי הודיעה למעביד בעל פה על כוונתה להתפטר ממקום העבודה על מנת לגדל את ילדה.

 

האמור לעיל  אינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטיו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

 

ניתן להיכנס ולהירשם לפורום דיני עבודה שהקים עו"ד תמיר קדמי בכתובת הלינק שלהלן:

http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=132277916783452

 

בברכה,

תמיר קדמי, עו"ד

בעל משרד לדיני עבודה

 

בכל שאלה או קריאת מאמרים נוספים הינכם מוזמנים לאתר האינטרנט של עו"ד תמיר קדמי בכתובת הבאה:

www.kedmi-law.co.il

עו"ד תמיר קדמי הינו מומחה לדיני עבודה, חבר בוועדת לשכת עורכי הדין לענייני עבודה, ומעניק סיוע וייעוץ לחברות ולעובדים בנושאים שונים העולים מתחום דיני העבודה, לרבות: פיצויי פיטורים, הודעה מוקדמת, דמי הבראה, עבודת נשים, אפליה במקומות עבודה, נשים בהריון, דמי נסיעות, הסכמי עבודה וכיו"ב. ניתן ליצור קשר עם עו"ד תמיר קדמי בטלפון 0545243333 או 036880303וכן ניתן להפנות שאלות לכתובת הדואר האלקטרוני: href="mailto:tamirkedmi.law@gmail.comtamirkedmi.law@gmail.com">">tamirkedmi.law@gmail.com כמו כן, ניתן להיכנס ולהירשם לפורום דיני עבודה שהקים עו"ד תמיר קדמי בכתובת הלינק שלהלן: http://www.facebook.com/reqs.php#!/group.php?gid=132277916783452

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה