פתיחת תיק במס הכנסה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

פתיחת תיק במס הכנסה 

מאת   08/12/2010 |  נצפה 4190 פעמים

כמה פעמים חשבתם והרהרתם כי אתם בנויים  לעולם העסקים ופחות לשכירים ורק דבר אחד עוצר בעדכם, חוסר יידע ופחד מרשויות המס.

זו השאלה אותה אזרחים רבים שואלים. רבים חוששים להקים עסק ולהיות עצמאים, רק בשל החשש מהסתבכות עם רשויות המס ובשל הדעה הרווחת כי פתיחת עסק עצמאי כרוכה בטרטור על ידי הרשויות . התיאור הזה בגדר מיתוס ואינו נכון. לפיכך כל עוד ואתם עובדים לפי הספרים ונוהגים כיאות ועל פי חוק שלוותכם מובטחת לכם .

כיצד מבצעים פתיחת תיק במס הכנסה ?

השלב הראשון הוא ללא ספק ההחלטה להיות עצמאי ופתיחת תיק במס הכנסה.וזאת אחרי שההתלבטות הראשונה  קיננה בכם ,האם לנהל את העסק כעצמאי או כחברה בע"מ? רצוי להתחיל את הצעדים הראשונים כעסק עצמאי שכן תמיד ניתן להפוך את העסק לחברה . לצורך הקמת חברה בע"מ, צריך היקף פעילות גדול , העסקת עובדים ופרמטרים נוספים , כאשר בסוגיה זו מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע כמו יועץ מס, מנהל חשבונות או רואה חשבון. 

פתיחת תיק במס הכנסה ובמוסד לביטוח לאומי. אלו הם הצעדים הראשונים לכל פתיחת עסק. צעד זה חייב להתבצע מיד עם רישום העסק במע"מ .פתיחת תיק  במס הכנסה ובביטוח לאומי הוא הליך קל ופשוט. יש למלא את הטפסים המתאימים , אותם ניתן לקבל במשרדי הרשויות או להורידם מאתרי האינטרנט , לחתום ולשלוח בדואר. תהליך זה של פתיחת תיק במס הכנסה כמו גם תהליכים אחרים אותם  יועץ מס/רואה החשבון מבצע בזמן יחסית קצר, תורמים רבות לאותם אנשים פרטיים ובעיקר לבעלי עסקים חדשים וישנים בכל הקשור לפעולות שצריכים אנו לבצע אל מול רשויות המס השונות, ובמאמר זה - מס הכנסה.

מיד לאחר פתיחת תיק במס הכנסה ישלח אליך מנציבות מס הכנסה פנקס מקדמות שבאמצעותו תוכל לדווח על מחזור העסקאות של העסק ולשלם מקדמות מס בהתאם לשיעור המקובל בענף וכפי שיצוין בפנקס. כמו כן ניתן לדווח על מחזור העסק ולשלם מקדמות מס הכנסה באתר האינטרנט של רשות המיסים. במידה ותרצה להוריד את שיעור המקדמות תמצא את הטופס הרלוונטי באתר מס הכנסה.

נשמע לך מסובך?

יועץ מס/רואה חשבון מוסמכים  מסייעים  במתן בסוגיית פתיחת תיק במס הכנסה. בעלי מקצוע אלו הינם בקיאים היטב בתחומים אלו ובפתיחת תיק במס הכנסה בפרט. לפיכך , רבים מהעצמאים פונים לאנשי מקצוע כמו יועץ מס/ רואה חשבון לפתיחת תיק במס הכנסה וחוסכים לעצמם כאב ראש מיותר.

 

 

אליאב כהן יועץ מס מוסמך ובעל ניסיון רב בהנהלת חשבונות, מיסוי וכן דיני עבודה. על צוות המשרד נמנים מנהלי חשבונות מקצועיים ורואה חשבון בעל ניסיון רב.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה