מהם 2 הפתרונות האפקטיביים ביותר לבעיות בתקשורת?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהם 2 הפתרונות האפקטיביים ביותר לבעיות בתקשורת? 

מאת   07/12/2010 |  נצפה 2134 פעמים

מהם 2 הפתרונות האפקטיביים ביותר לבעיות בתקשורת? / מאת יואב ברנזון

 

 

2 גורמים לבעיות בתקשורת

 

ישנם 2 גורמים בסיסיים לבעיות בתקשורת:

 

1) מתח ועצבים - מתח ועצבים מובילים לתקשורת גרועה, וברוב המקרים אפילו לתקשורת בלתי אפשרית. מתח ועצבים הופכים את התקשורת לקטועה, מנוהלת בצעקות, ללא הקשבה או כבוד, בשפה נמוכה ולמעשה תקשורת שלא מובילה כמעט לשום תוצאה.

 

2) חוסר מיקוד - חוסר מיקוד מוביל למצב של ויכוחים לא ענייניים, סטייה לנושאים שאינם קשורים ואינם מועילים, גלישה להאשמות והתרחקות מהיכולת לפתור את הבעיה.

 

 

 

מתח ועצבים - כיצד מתמודדים?

 

כדי לנהל תקשורת איכותית בזוגיות ובכלל, יש ללמוד תחילה לדבר ולנהל דיאלוג בצורה לא עצבנית ולא מתוחה. הדבר כרוך בכמה תהליכים שהראשון שבהם הוא גמילה מעצבים ומכעסים.

 

פיתוח יכולת שליטה בכעסים, ידיעה כיצד לתעל כעסים ומתחים ויצירת סביבה לא טעונה ולא נפיצה ביום יום היא הדרך למנוע מראש מצב של בעיות בתקשורת בגלל מתח ועצבים.

 

 

 

חוסר מיקוד - כיצד מתמודדים?

 

הדבר השני שיש ללמוד הוא כיצד למקד את התקשורת, כיצד לבטא בדיוק את מה שאתם רוצים, כיצד לנסח או להישאר בתוך עניין מסויים ולא לגלוש ממנו לנושאים אחרים.

 

מיקוד בתקשורת היא מיומנות שניתן לרכוש בזמן קצר, זוהי תקשורת עניינית, שכלתנית, שיודעת להתרכז ולא להתפזר ולכן היא מובילה לתוצאות מהירות ללא ויכוחים, חוסר הבנות או בעיות. 

 

 

בעיות זוגיות של תקשורת - מה קודם למה?

 

כל הזוגות שיש להם בעיות בתקשורת הם זוגות שלא יודעים למקד את התקשורת ביניהם והאווירה ביניהם היא אווירה רווית מתחים, עצבים וכעסים.

 

בעיות התקשורת הם הסימפטום של הבעיה - אך הם אינם המקור של הבעיה. המקור לכשלים בתקשורת ולתקשורת גרועה הם המתח, העדר כישורי מיקוד, התפזרות, רגשנות ועצבים - ואת הדברים הללו יש לעקור מהשורש.

 

וטיפ לסיום: פחות עצבים ויותר מיקוד מובילים לתקשורת רגועה, עניינית ומשתפת. חשוב להבין שמצבי לחץ ועצבים אינם מאפשרים לאף אחד לנהל תקשורת זוגית איכותית.

 

 

יואב ברנזון הוא אבי תורת התרפיה הגנטית ומומחה עולמי בתחום הגמילה מהתמכרויות באמצעות שיטת GET שהיא שיטה חדשה ומהפכנית לגמילה באמצעות נטרול גנים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה