הסרת שיער בלייזר קוסמטי או רפואי ?

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/articles/public_html/mobile_article.php on line 326
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הסרת שיער בלייזר קוסמטי או רפואי ? 

מאת   03/12/2010 |  נצפה 2324 פעמים

שיער עודף הוא ללא ספק אחת התופעות המעיקות על נשים וגברים כאחד. מדובר בתופעה שאינה מקובלת חברתית ועל כן דורשת טיפול ורצוי אחת לתמיד. למזלנו, חל שינוי מהפכני באמצעים להסרת שיער עם כניסת הלייזר גם לתחום זה. הסרת השיער בלייזר פתחה צוהר להסרת שיער לצמיתות ועל כן פשטה במכונים רבים. מול המגוון העצום חשוב לזכור כי ידע הוא כוח ובייחוד בטיפולים מעין אלו שבהם מדובר בגופכם. לפיכך במאמר זה נבאר מהי שיטת הסרת שיער בלייזר בהיבט הבסיסי ביותר.

 

קוסמטי או רפואי?

ראשית יש לזכור כי מכשיר הלייזר הוא מכשיר רפואי, ועל כן עליו להיות מופעל על ידי רופא/ה או אח/ת מוסמכת בלבד.

 

איך זה עובד?

במהלך הטיפול הלייזר עובר דרך העור הבהיר, מתביית על השערות הכהות, הופך לאנרגיית חום ומשמיד את שורש השערה כך שלא יוכל להצמיח שערות או לחילופין יצמיח שערות פלומתיות ודקות. המטרה הכהה של הלייזר היא בדרך כלל פיגמנט המלנין האחראי על צבע השיער ועל כן נמצא על פי רוב בריכוז גבוה בבסיס השיער. הלייזר למעשה מבחין בין צבעו הבהיר של העור לבין צבעה הכהה של השערה, ולכן הוא נחשב בטוח יותר לבעלי עור בהיר.

טרם הטיפול יש לגדל את השיער ואז לגלחו על מנת שקרן הלייזר תזהה את השערה הפנימית ותגיע ביעילות לשורש ללא פגיעה מיותרת באזורים נוספים בעור. לאחר הטיפול עלולה להופיע אדמומיות וכן יש להימנע מחשיפה לשמש.

 

האם הטיפול כואב?

הסרת שיער בלייזר עלולה להיות מלווה בכאב בשל השימוש באנרגיית חום. לפיכך

ישנם טיפולי לייזר שמלווים בהרדמה מקומית באמצעות קרם, על מנת למנוע כאב מיותר מן המטופלים.

 

בכמה טיפולים מדובר?

מספר הטיפולים משתנה ממטופל למטופל אולם באופן עקרוני ניתן לומר כי הסרת שיער בלייזר אינה טיפול חד פעמי אלא תהליך שיש להתמיד בו לשם הצלחת הטיפול בהיבט של מרווחי הטיפולים. בממוצע מספר הטיפולים נע בין 6-12 כאשר עם ההתקדמות בטיפולים גדל המרווח שבין טיפול לטיפול. ישנן שערות שנכנעות לאפקט החום במהירות ויש עקשניות יותר ששורדות את הטראומה שוב ושוב כך שבהחלט יש להתאזר בסבלנות. כמו כן לעתים, בשל שינויים הורמונאליים כאלה ואחרים עלולה להיות צמיחה חוזרת של שערות בודדות. במקרה זה רצוי לעשות טיפול משלים נקודתי.

 

לפני הסרת שיער בלייזר חשוב להתייעץ עם הרופא שלכם ולוודא שאין רגישות מיוחדת לטיפול מעין זה. בהצלחה!

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה