אופני ילדים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אופני ילדים 

מאת   29/11/2010 |  נצפה 2641 פעמים

 

בעידן בו ילדים משחקים פחות מחוץ לבית ומעדיפים את הישיבה מול המחשב או הטלוויזיה עידוד של פעילות גופנית חשוב מעין כמוהו. אחת האפשרויות המהנות ביותר עבור ילדים היא רכיבה על אופניים. רכיבה על אופניי ילדים עוזרת לשמור על כושר גופני מתאים, לרכוש ביטחון ומהווה פתח לחוויות חיברות בריאה עם ילדים אחרים.

 

כיצד בוחרים אופניי ילדים ?

כאשר אנו רוכשים אופניי ילדים חשוב לשים לב למספר פרמטרים. הראשון הוא הימצאותו של תו תקן על גבי האריזה ותעודת אחריות. תעודת אחריות מבטיחה לנו שהיצרן של האופניים עומד מאחורי המוצר וסביר להניח כי מדובר באופניים איכותיות יותר מאשר אופניים ללא תעודת אחריות ותו תקן.  יש לוודא כי הפנס והפעמון תקינים כמו גם הבלמים (אם יש) והגלגלים. כמו כן חשוב לבדוק אם האופניים מתאימים לילד, למשקל גופו וגובהו. אופניי ילדים שאינם מתאימים לילד עלולים לסכנו. בעת רכישת אופניי ילדים חשוב מאוד לרכוש גם קסדה, מגני מרפקים וברכיים ומחזירי אור.

 

סוגים שונים של אופניי ילדים

ישנם סוגים רבים של אופניי ילדים כשהחלוקה היא לפי גיל וגובה וכן לפי אופניים עם פדלים וגלגלי עזר ואופניים ללא פדלים. אופניי ילדים מן הסוג הרגיל והמוכר עם פדלים ניתן למצוא במגוון דגמים וצבעים, ממותגים או ללא מותג, עם גלגלי עזר ובלי בחנויות רבות. אופניים ללא פדלים, או אופני ריצה, מיועדים לילדים מגיל 3 עד 7 וכשמם הם, מגיעים ללא פדלים כלל. אופניים אלו מיועדים ללמד את הילד לרכב ללא צורך בגלגלי עזר תוך דחיפה עצמית בעזרת הרגליים ושמירה על שיווי משקל. סוג ייחודי ומעניין של אופניי ילדים הם אופניי עץ לילדים הנכללים גם הם בקטגוריה של אופני ריצה. אופניים אלו עשויות מעץ מלא ומעוצבות בקפידה תוך שמירה הן על בטיחות והן על מראה אסטטי במיוחד.

 

אביזרים משלימים עבור אופניי ילדים

כפי שצייננו קודם, כשאר רוכשים אופניי ילדים חשוב מאוד לוודא כי רכשנו איתם גם קסדה ומגנים עבור הילד. מעבר לכך, מומלץ לרכוש גם מחזירי אור במידה והילד רוכב גם בלילה ואף להדביק מדבקות מחזירות אור על גבי הקסדה ונעלי הספורט. כמו כן, תוכלו להוסיף לאופניים סל או אפילו תא מעוצב שבו יוכל ילדכם לשאת את חפציו.

 

איך לעודד את הילד לרכב על אופניים?

לא כל ילד יתרגש מיד מן המחשבה של לרכב על אופניים. ישנם ילדים אשר חוששים להיכשל או פוחדים להיפגע ולכן יתקשו ללמוד לרכב. חשוב לעודד את הילד ולא ללחוץ עליו לרכב שכן הוא עלול לפתח רגשות שליליים כלפי האופניים. כדאי להסביר לילד כי הרכיבה בטוחה מאוד ובוודאי שבשלבים הראשונים ללוות אותו ברכיבה.

 

אוהד ורדי הוא חובב גינון, מחשבים ומתעניין במשפט.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה