מהי כפייתיות, מדוע היא נוצרת ומהן ההשלכות שלה?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהי כפייתיות, מדוע היא נוצרת ומהן ההשלכות שלה?  

מאת   28/11/2010 |  נצפה 2680 פעמים

מהי כפייתיות, מדוע היא נוצרת ומהן ההשלכות שלה? / מאת יואב ברנזון

 

 

מקור הכפייתיות

 

ברוב המקרים, כפייתיות נובעת מיחסים כפייתיים בבית. אדם שהיו לו יחסים כפייתים עם ההורים שלו - יפתח בבגרותו הרגל מזיק ודפוס מקובע להיות כפייתי.

 

כפייתיות באה לידי ביטוי בתפיסה של חובה ולא בתפיסה של בחירה. החיים הופכים לסוג של תפקיד - ללא שום מקום לבחירה חופשית, ביטוי אישי או אפשרות לפעול מחוץ לכללים המצופים.

 

 

 

כפייה עצמית

 

הדבר הבסיסי שאדם כפיייתי עושה הוא לכפות על עצמו סוגים שונים ומגוונים של תפיסות וסטנדרטים שהוא אינו בוחר בהם באמת אלא מורגל אליהם מהבית ומאמין שהם "הדבר הנכון".

 

אדם כפייתי הוא אדם שמכריח את עצמו לפעול ולמלא תפקידים שהוא אינו בהכרח מעוניין בהם, אלא שאין לו ברירה למלא אותם, כי כך הוא חונך וזו המחויבות אליה הוא גודל.

 

 

 

כפייה על אחרים

 

כפי שהוא כופה על עצמו - אדם כפייתי כופה גם על סביבתו את הסטנדרטים שלו עצמו, גם אם האנשים סביבו מגלים התנגדות ואינם מוכנים לקבל את הכפייה הזאת.

 

כפייתיות היא תכונה שמובילה למאבקים, לביקורת, לכעסים ולדרמות אינסופיות. אנשים כפייתים מוכנים לעשות שימוש בכל אמצעי כדי לגרום לאנשים סביבם לעשות בדיוק את מה שהם רוצים שיעשו.

 

 

 

כפייה מצד אחרים

 

אבל, מן העבר השני, אנשים כפייתיים הם אנשים שמוכנים שיכפו עליהם רעיונות ודעות, כי כל מושג הכפייה אינו זר להם אלא מוכר להם, מובן וקרוב לליבם.

 

אצל אדם כפיייתי, הכל נובע מצורך דחוף והכרחי. אדם כפייתי אוהב בגלל שהוא חייב, רודף אחרי בני זוג כי היא מוכרח, כופה את דעתו בעבודה כי אין ברירה - הכל אצלו הוא מאבק "לחיים ולמוות". נינוחות ורוגע אינם דברים שמוכרים לו, ולכן במצבים רגועים הוא אינו מבין את עצמו ואת המניעים שלו.

  

 

וטיפ לסיום: הכפייתי הוא אדם מחוק. התפקיד או הפונקציה שהוא ממלא הם העיקר. אבל הוא עצמו כלל אינו קיים. כפייתי הוא אדם שמוכן להקריב את עצמו ואת האחרים בשביל המטרה, האידיאה או הרעיון "הנכון".

 

 

רקע כללי   יואב ברנזון הוא אבי תורת התרפיה הגנטית ומומחה עולמי בתחום.    יואב ברנזון מוביל אנשים לפריצות דרך ולהצלחה בתחום האישי, הזוגי והעסקי ב-25 השנים האחרונות והוא נחשב לאחד המומחים המובילים בתחום בישראל ובעולם כולו. הוא מקבל לקוחות ישראליים וזרים מכל יבשות העולם ואף מגיע למפגשים אישיים בניו-יורק, ברלין ולונדון.    יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-2,060 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות והפיתוח העסקי.   ? שיטת GET   יואב ברנזון הוא ממציא שיטת GET - שיטה חדשנית, מהפכנית וייחודית לחלוטין הנחשבת לפריצת דרך עולמית. השיטה מביאה לשינוי התנהגותי ולגמילה מהירה ויעילה מדפוסי התמכרות, מתקיעויות ומהרגלים מזיקים וכרוניים. השיטה מבוססת על הנדסה מחדש של גנים במוח והיא מאפשרת גמילה ושינוי במהירות חסרת תקדים.   מדובר בתהליך הנפרס על פני 4 מפגשים בלבד, במהלכם הנטייה ההתמכרותית מדוכאת ונעלמת, ואינה שולטת עוד בהתנהגות המכור.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה