מסלולי משכנתא
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מסלולי משכנתא 

מאת   23/11/2010 |  נצפה 1926 פעמים

אחת הסוגיות המדוברות ביותר, בייחוד בימים אלה, היא בעיית הנדל"ן הגורפת במדינת ישראל. מחירי הנדל"ן הולכים ומאמירים והציבור מוצא את עצמו מול בעיה לא קלה של מציאת פתרונות מגורים. שכירות היא ללא ספק פתרון נקודתי שיכול להיות יעיל למדי, אך ללא ספק מדובר על פתרון זמני, אשר אינו יעיל כל כך מבחינה כלכלית, ואינו מבטיח קביעות, קבלת בעלות על הנכס בעתיד או שום בטחון אחר. בייחוד כשמדובר על משפחות עם ילדים, לבטחון דיור יש חשיבות גבוהה שכן, ילדים זקוקים ליציבות ולבסיס קבוע לצורך התפתחות ראויה.

מעבר לעובדה שתשלומים בגין שכר דירה גבוהים בפני עצמם, הרי שההוצאות בגין שכר הדירה אינן מועברות לצבירה בכדי שבסופו של דבר יוכל הנכס לעבור לבעלות הדייר,  כי אם הוצאות אלה "נזרקות לאוויר", כאשר בסיום חוזה השכירות הדייר מוצא עצמו ללא ההון וללא הנכס. פתרון זה יכול בכל זאת להיות יעיל עבור אנשים צעירים ורווקים, אך כאשר מדובר על זוגות בתחילת חייהם, משפחות ואנשים בגילאי שלושים ומעלה, הרי שאלה מוצאים עצמם ללא ספק בבעיה.

משכנתא היא למעשה הפתרון היחיד שיכול להיות יעיל עבור אנשים שמעוניינים לרכוש לעצמם נכס בו יוכלו להתגורר, להקים משפחה ולהבטיח לעצמם קורת גג.

מתוך מודעות לבעיית הנדל"ן והעלויות הגבוהות בארץ, הבנקים מחפשים ללא הרף פתרונות יעילים, נוחים וזמינים ללקוחותיהם, על מנת לאפשר לאוכלוסיה הצעירה להתחיל את חייה בכבוד.

משכנתא היא אחת האפשרויות היחידות שעומדות בפני מרבית האוכלוסייה כיום לרכישה של דירה או בית מגורים. מדובר על הלוואה לטווח ארוך, אשר ניתנת כנגד הצגת כח או יכולות החזר לצד השקעה של סכום ראשוני.

נטילת משכנתא

על הלווה לרכוש פוליסת ביטוח משכנתא אשר באה להבטיח את יכולת ההחזר שלו, כמו גם לספק ביטוח עבור הנכס עצמו מפני נזקים שונים אשר עלולים להיווצר בעתיד.

בעת נטילת משכנתאות עדיף, הן מבחינת הבנק, וכמובן מבחינת הלווה עצמו, לרשום את ההלוואה עבור שני בני הזוג, כך גם את פוליסת הביטוח. מומלץ להגיע אל הבנק מוכנים, לאחר שנעשו כל ההכנות הנדרשות, לרבות בדיקת הנכס הרצוי, העלות שלו, גובה השכר של שני בני הזוג ועוד.

בבנק עצמו תוכלו לקבל את כל הייעוץ והמידע לו תזדקקו על מנת לקבל החלטה מושכלת ונבונה לגבי העתיד שלכם. במסגרת הייעוץ, תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם אודות הריביות עבור המשכנתא, פרק הזמן עליו תוכלו לפרוס את המכשנתא שלכם, הצעות עבור פוליסות ביטוח שונות אותן תוכלו לרכוש עבור המשכנתא ועוד.

במסגרת הייעוץ תוכלו להיערך כראוי לקראת נטילת המשכנתא, הן מבחינת הכח הכלכלי שלכם, מבחינת תחזית עתידית ופרק הזמן עליו תפרסו את המשכנתא ועוד.

למידע נוסף: מחזור משכנתא

בלוגר וכותב מאמרים בנושאי צרכנות חכמה, ודרכים יעילות לחסוך

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה