כמה עולה לנו פיתוח אפליקציות לאייפון?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כמה עולה לנו פיתוח אפליקציות לאייפון? 

מאת   20/11/2010 |  נצפה 8958 פעמים

אחת השאלות הנפוצות ביותר, אם לא הכי נפוצה, כשמדובר בתהליך פיתוח אפליקציות לאייפון היא כמה זה עולה?
למרות שהתשובה על כך נראית פשוטה, זה די קשה לנקוב במחיר על פיתוח אפליקציות לאייפון. פיתוח אפליקציות לאייפון בקלות יכול לקבל טווח מחירים שונים לגמרי. במאמר הבא נבין כיצד ניתן לשער כמה בערך יעלה לנו פיתוח אפליקציות לאייפון.

פיתוח אפליקציות לאייפון הוא בדיוק כמו בניית בית, ככל שאנו רוצים יותר נוחות למשתמש כך גם יעלה לנו יותר.
קשה לשים תג מחיר על אפליקציות לאייפון מבלי לדעת מה אנו רוצים בדיוק שהאפליקציה תאפשר לנו לעשות.
המחיר המינימלי שאנו יכולים להגיד הוא כ1000 דולר עבור זמן התיכנות, אירוח האפליקצייה ותחזוקתה. אך כאשר נרצה להוסיף תכונות שונות כמו GPS, רשתות חברתיות ועוד, המחיר יכול לטפס עד לכ-100 אלף דולר.

פיתוח אפליקציות לאייפון הינו תחום חדש יחסית לכן חשוב מאוד לשבת עם מפתח האפליקצייה על מנת שיתן את דעתו וכן מהן מטרות היישום אותו תרצה. אומנם יש גורמים רבים שיכולים לתרום למחיר של היישום, להלן רשימה של חלק מהגורמים הבסיסיים הנפוצים ביותר אשר יכולים להשפיע על מחיר האפליקצייה:

• זמן תגובה מהיר - פיתוח אפליקציות לאייפון זהו תכנות לא פשוט לכן ככל שתדרוש את האפליקצייה שלך יותר מהר כך היא תעלה יותר.

• התחברות לשרת - אם באפליקצייה שלנו תהיה אפשרות שאנשים יהיו מחוברים אחד עם השני או לחילופין יועברו כמויות גדולות של מידע, האפליקצייה תצטרך להיות מאוחסנת על שרת. דבר זה אומר שלא צריך לקחת בחשבון רק את עלות התקנת השרת אלה גם מחיר מתמשך חודשי עבור אירוח האפליקצייה בשרת.

• אם יש צלילים ייחודיים, מוסיקה, גרפיקה או וידאו שמלווה את האפליקצייה שלך - יש צורך בהפקת הצלילים או השירים האילו בצורה מקורית. במקרה של קולות או שירים מוכנים נצטרך לבדוק ולשלם אולי על זכויות יוצרים.

• מחקר נתונים - אם אנו מתכננים אפליקציות לאייפון שתדרוש תוכן הכולל רשימה ארוכה של עסקים או סרטים וכו'... המידע הזה יצטרך להיות מאושר על ידי צד שלישי. מפתח האפליקצייה בדרך כלל יכול לעזור לעשות זאת אך נצטרך לשלם דמי רישוי מתמשך.

• שוברים את העיצוב של אפל - למרות שעיצוב ייחודי לאפליקצייה שלנו יכול לגרום למשתמש להמשך יותר לאפליקצייה שלנו ולמשוך יותר קהל אך שימוש בעיצוב ייחודי עולה יותר מהעיצוב הקלסי של אפל.

• תמיכה במערכת ניהול אינטרנטית - יישומים מסויימים עשויים לדרוש עידכון בזמן אמת, כדי לאפשר משיכת תכנים ממערכת אחורית בזמן אמת או כדי לאפשר עדכונים על פי דרישה יש צורך כמובן לשלם קצת יותר.

חברת AppMaster - מומחים לפיתוח אפליקציות לאייפון ואנדרואיד!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה