קולנוע ביתי - כך תהפכו למאזינים טובים יותר
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

קולנוע ביתי - כך תהפכו למאזינים טובים יותר  

מאת   20/11/2010 |  נצפה 2855 פעמים

חלק חשוב מהרכבת מערכת שמע איכותית הינו בחירת הרכיבים הנכונים והתקנתם באופן תקין. החלק הנוסף הינו האזנה למערכת השמע. האזנה לכשעצמה הינה כשרון, יכולת נרכשת המאפשרת להפיק את המירב ממערכת האודיו שלכם.  כאשר הכוונה הינה שמערכת השמע תשמיע צלילים נעימים וערבים לאוזן השומעת, כאן הכוונה ליכולת השחזור של מערכות השמע של הצליל האמיתי כפי שהוא בשידור חי.

לפניכם נתונים בסיסיים שיסייעו לכם להפוך למאזינים טובים יותר ובכך תוכלו בהחלט לבחור ולהרכיב מערכת שמע אופטימלית עבור חדר קולנוע ביתי.

להכיר את המקור..

נוכחות בקונצרטים חיים ובמופעים חיים הינה הדרך להכיר כיצד הצליל נשמע במקור וזאת על מנת לקבל קנה מידה נכון. נסו להגיע למספר קונצרטים חיים עם איכות שמע אקוסטית, האזינו לצלילם הנמוכים, צלילי הבס וצלילי צ'לו, מגוון הצלילים הכוללים גם כינור יותירו באוזניכם את קנה המידה בנוגע לאיכות השמע האופטימלית אפיינו את המרכיבים האקוסטיים של כלי הנגינה השונים ובפעם הבאה שתאזינו מערכת הסטריאו אשר בחדר הקולנוע ביתי שלכם תוכלו להשוות בין שתי החוויות.

זיהוי אזורי שמע אופטימליים בחדר הקולנוע ביתי -

אזורי השמע האופטימליים בחדר קולנוע ביתי חשובים מאחר ומיקומי שמע אלו משפיעים באופן ניכר על איכות הצלילים הנשמעים. באופן כללי מיקום אמצעי השמע הינו כמיקום קודקודי משולש.  על מנת להיות מדוייקים תוכלו להעזר בחישובים מדוייקים על סמך מימדי החדר.

האזנה בסביבה שקטה -

האזנה בסביבה שקטה שבה אין את רעש המזגן, רעש המקרר או כל רעש רקע אחר העשוי לגרוע מאיכות הצליל של מערכות השמע. להשתדל למקם את חדר הקולנוע ביתי באזור השקט ביותר בבית, אם ברשותכם מרתף יתכן שכדאי לשקול למקם בו חדר קולנוע ביתי מאחר ומיקומו אופטימלי מבחינת שקט וחושך.

חידוד חושי השמע -

ע"י ערפול חושים אחרים, החשכת חדר קולנוע ביתי על מנת לערפל את חוש הראיה ולחדד את חוש השמע, נטרול כל אמצעי הסחת דעת על מנת להתמקד בפרטים הקטנים שיש לשמע להציע, ללא הסחות דעת האוזן שומעת את הצלילים במכלולם ומאפשרת ממש לדמיין בעיני רוחכם את כלי הנגינה הלוקחים חלק בהפקה כולה..

מיקוד במוזיקה ופחות בציוד -

בעודכם מאזינים למערכת הסטריאו התמקדו במוזיקה המתנגנת ולאו דווקא בציוד. שחזרו את הצלילים המקוריים אליהם נחשפתם בביקוריכם בקונצרטים ובכך תוכלו לאמוד את איכות השמע באופן אופטימלי.

 

 

דנה לוי בוגרת מכללת וינגייט ובעלת תואר במנהל עסקים המאמרים באדיבות אתר lcd וקוסמטיקאית

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה