כבישים, מדרכות ואופניים חשמליות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כבישים, מדרכות ואופניים חשמליות 

מאת   15/11/2010 |  נצפה 1894 פעמים

אילו משטחים מתאימים ביותר לרכיבת אופניים חשמליות?

כמו שהוזכר קודם לכן אופניים חשמליות אינן מתאימות לכל סוג של שטח, כיוון שהמנוע או הבטריה יכולים להיפגע ברכיבה על שטח סלעי. כדי לנצל על הצד הכי טוב את הזמן המרבי לרכיבה,  רצוי לרכוש סוללה מסוג ליתיום. המון בני אדם בימים אלה בעולם רוכבים באופניים חשמליות הן בערים עם כבישים או מדרכות והן בשטחים קצת יותר בעיתיים. במטרה לא להיפגע בעתיד,  לטעמי חשוב מדי בתקופות קודמות לבחון את האוויר בצמיגים ואם הצטברה חלודה. הפיתרון המופתי לאנשים שאין להם הרבה כסף להוציא על רכב אבל צריך להם להגיע לעבודה שלא בדרך רגלית עם זאת ש חסכונית להפליא, הוא בהחלט אופניים חשמליים.

אף על פי שמחירו לעיתים לא מאוד נמוך, מדובר על כלי תחבורה חדיש בעל טכנולוגיה פשוטה. היות וקיימים גם מותגים גדולים בשוק,  יש לעשות בדיקה מעמיקה של השוק ומבדק מקיף למגוון דגמים. הואיל והבטריה והמנוע שלהם חזקים,  כנזכר לעיל אופניים חשמליות מסוגלות לעלות עליות וללא ספק לנסוע זמן רב במישור. בבלגיה, באוקראינה ובאנגליה, אופניים חשמליים ללא שום ספק נפוצים אצל נערים ומבוגרים כאחד. קריטי למיטב ידיעתי לזכור לשים מגנים, במידה ואין לכם ניסיון רב ברכיבה. עקב כך שהחברות מנסות להתאים את הכלי למרבית הצרכנים,  אופניים כאלו מגיעים במבחר גדלים של גלגלים ומבחר צבעים. קיימים גם דגמים של אופניים מתקפלות שמתאימות לסחיבה או בכדי לנוע בין רכבות.

תשתיות רכיבה בישראל.

לפני הכל מכונאים משבחים בדר"כ אופניים חשמליות ואת ביצועיהן ותרומתם המופתית לאיכות הסביבה, אפילו שבמקביל המדען אוראל נתנזון אומר שרכיבה בלי בדיקה של האופניים דינה כשלון. סקר שוק פורמלי שנעשה על הביצועים של אופניים חשמליות הראה שהדרך הטובה ביותר לרכיבה אידיאלית היא על שבילים ירוקים, עקב זה שבאופן מעשי אין סיבה לביצועים החלשים כשלא קיים הצורך לחלופה שונה. כנכתב לעיל נסיעה על אופניים חשמליות במהלך השנים התפתחה לטרנד חסר תקדים, באנטגוניזם לטרנדים אחרים שנכשלו בטורקיה במהלך הזמן. באמצעות האלטרנטיבה שמספקת התחבורה הירוקה אנשים החלו לרכב ללא בוחן שוק, במקרה שלא ינסו לעשוק את כספם בחנות האופניים. רוכב אופניים חשמליות נורמלי לא יסתפק בהמלצה של נשים וגברים שאינם מקצוענים ברמה אינטנשיונלית.

בניגוד לתשתיות באיטליה למשל שנחשבת לתשתית היותר טובה, מכשול מינימאלית שנוצרה לרוכבי אופניים חשמליות בתקופה האחרונה מצויה בתשתיות הכבישים שמומלץ לתקן בזריזות. עקב זה שבפועל קשה להתנייע בתחבורה ירוקה בעבר,  מומחים למטודות נפרדות בשנים האחרונות מציינים שבמטרה לסלול כביש חסר תקדים לרכיבת אופניים חשמליות פורמאלית רצוי למקסם את חומרי הגלם. כמובן בפיריודה שלנו יש לתחבורה ירוקה חשיבות על-פי בדיקה מעמיקה של השוק שעשו בעשור האחרון. אופניים חשמליות שמייבאים ברכש מידה בינלאמי בלי מודעות פיננסית לייבוא רגיל בדר"כ נכשלים, עקב כך שייצור באיטליה נמצא בעליה מינימלית בפועל. לעניות דעתי אסור לבצע קניית אופניים במכשיר נייד במסירת פרטי אשראי. בניגוד לנסיעות מבחן באותו זמן שעושים על קורקינט חשמלי רוב הסיכויים,  בהחלט שכדאי לקחת בחשבון היזדמנות של נסיעת מבחן  באופן סטנדרטי על אופניים חשמליות.

שינויי חקיקה של משרד התחבורה.

עקב זה שרוכבים מנסים לדון בניהם ובדרך כלל הם מבוססים מסקירה כלכלית, לעניות דעתי רכישה של אופניים חשמליים באמצעות כרטיס אשראי היא הדרך הנכונה כמו שנאמר. חלופה לסוללת ליתיום מיטבית באותה עת היא להתנייע עם סוללת עופרת, בנגוד למחיר הכספי הנמוך של אופניים חשמליות עם סוללת עופרת אפשרית המורכבת באופן רגיל. בעקרון אני מנסה לציין שעקרון רכיבה מצוין עבור אנשים שרוכשים אופניים חשמליות הוא לבדוק בקפדנות את הבטריה, אחרי ששוב התאכזבתי מהזדמנות יותר סבירה של אופניים מתקפלים. לכל הדעות מדקה לדקה שוק האופניים הופך להיות שוק ראנדומלי ללא הליך מסודר. עם הזמן עוזי דוידוב התחיל לגרוס שהוא אוהב אופניים חשמליות לכל הדעות.

רכיבה נכונה כדי לשמור על דיאטה בריאה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה