עבודת צוות של גחליליות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

עבודת צוות של גחליליות 

מאת   04/11/2010 |  נצפה 4242 פעמים

                                    גחלילית ועבודת צוות

בעולם יש קרוב למאה שלושים מינים של גחליליות המרהיבים שביניהם נמצאים בביצות המנגרובות של דרום מזרח אסיה. לאחר שקיעת החמה, מצטרפות עוד ועוד גחליליות לעצים תוך הבהוב עד שהם מכיסים את כל העץ באור ירוק.  הסיבה לתופעה הזאת לא הייתה יכולה לקרות ללא תיאום מושלם של מד קצב פנימי כך שכאשר הגחליליות צמודות באלפים הם משביתות ומפעילות ביחד את הפנסים באותו מקצב. הפעימות משתנות עם השינוי בטמפרטורה כשקר הקצב יורד אך הסנכרון נשאר באותה רמה.

רק הזכרים משתתפים בחגיגה, המקצב המשותף משתקף במים ומגיע למרחק של חצי קילומטר עד מעבר לביצה, כך שהנקבות רואות אותן ממרחקים וכאשר הם מגיעות הם יזדווגו אם הגחלילית הראשונה שהם יפגשו. התאום המושלם של זכרים בקצב פעימות ההבזק מצליח להביא את הנקבות אליו. גם בצוות כשיש תאום מושלם התוצרת תהיה רבה יותר גבוהה ואיכותית.

ישיבות צוות יכולות להוות מרכיב חשוב בתאום בין העובדים. ישבה יכולה להיות דבר משעמם אך יכולות גם להיות הדבר הפורה ביותר. אחד מהיתרונות של ישיבות צוות שהן מעודדות אינטראקציה בין העובדים. בעבודה יש את הצד שבו כל אחד עובד לבד, וכך כשנפגשים כך אחד יכול לשתף את השני בדעות, רעיונות, ולהתעדכן.

מתי נדמה כי אחד מאנשי הצוות "לא איתנו" - להלן שתי דוגמאות.

א. נטען על אהוד ברק שבישיבות המטכ"ל היה מגיע עם משקפים שחורות אשר הסתירו את העיניים. העיניים הם הכלי שבו אנו מתקשרים וכאשר אנו מכסים את העיניים קשה לדעת מה קורה בנפשו של האדם.

ב. אחד מהעובדים שבאופן תדיר משתתף בדיונים לא מביע את עמדתו במספר פגישות. במקרה אחד סופר על עובד שנפגע מהמנהל שלו הדרך שלו להתמודד היה להתכנס בתוך עצמו, המנהל פירש זאת "כדווקא" והדבר גרם להרעה במערכת יחסים שלהם עד אשר הם "אולצו" לדבר ורק אז המצב חזר לקדמותו.

אם מנהל צוות ידע להקשיב לעובדים שלו ו..

  1. ישמע אותם עד הסוף
  2. ישמור על קשר עין בזמן השיחה
  3. ימשב את הדברים על פי מה שהבין
  4. יעודד את העובדים שלו לכנות ופתיחות

אז הוא יקבל צוות שהסיכוי כי יצליח במשימות המוטלות עליו הוא הרבה יותר גדול.

כאשר ארגון כמו המשביר לצרכן מחליט לעשות מהלך חדשני ולהיכנס לאינטרנט ולהקים עם YNET זירה של מכירות למוצרים בהוזלה של עד ארבעים אחוזים באינטרנט הדבר מצריך את הרעיון, הבדיקות הכלכליות, והמימוש. מנכ"ל המשביר לצרכן רמי שביט לא היה מגיע למהלך כזה אלמלא עומד מאחוריו שעשה את העבודה המקדימה.

לקבלת הצעות עבור פעילות לעובדים, הנעת עובדים, סדנאות גיבוש ניתן ליצור קשר בנייד 050-5711160 או למשרד 03-5590868

יובל בן בסט - מרצה ומנחה קבוצות. עורך פעילות לעובדים על פי גרפולוגיה, יוגה צחוק, משחקי אימפרוביזציה, משחקי גיבוש הכנסו לאתר ותהנו מרעיונות מקוריים לאירועים  http://www.graphologia.net

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה