שירות לקוחות שבא מהלב
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שירות לקוחות שבא מהלב 

מאת   29/10/2010 |  נצפה 3609 פעמים

רבות דובר על חשיבותה של אחריות אישית. בכבישים, בתרומה חברתית, בשמירה על איכות הסביבה וגם במקום העבודה - מעשה אחד קטן שלנו יכול להיות בעל השפעה מכרעת. לא תמיד זה קל לקום ולעשות. במקרים רבים יש לנו רצון בשפע, אך גם לא מעט תירוצים. בעולמנו הציני והתחרותי, לא תמיד אנו מוצאים את הזמן והאנרגיה להשקיע ולפעול, גם למען מטרה שנראית בעינינו חשובה. "אני בסך הכל אדם אחד, איזו השפעה כבר יש לי?", "שום דבר שאני אעשה לא באמת יחולל שינוי". משפטים כאלו ואחרים שומעים יום יום, בכל מקום.

 

לא כך היה ג'וני בן ה-19 , אורז מוצרים בסופרמרקט הלוקה בתסמונת דאון. ג'וני השתתף עם כל עמיתיו בסדנת שירות לקוחות. אך בניגוד לעמיתיו, הוא האמין כי בכוחו לשנות. חדור מוטיבציה והמון אהבת אדם הוא מתחיל לכתוב משפטים של שמחה ואופטימיות ולהכניסם לכל שקית שהוא אורז. העמדה בה הוא עובד הופכת לעמוסה מכולן והלקוחות שמחים ומחייכים כל הדרך לקופה. אך השפעת מעשיו של ג'וני לא נעצרת כאן. עד מהרה, כל העובדים מתחילים לחפש אחר התוספת הקטנה שלהם לשיפור השירות, החתימה האישית שתותיר זכר של יחס בלתי נשכח! סרטה של מולטידע "סיפורו של ג'וני" מגולל באמצעות דרמה מרגשת את סיפורו האמיתי של ג'וני. הוא מראה כי כל אחד מאיתנו יכול לחולל שינוי. בייחוד נכון הדבר בשירות לקוחות - כשאנו מתמקדים באמת בצורכי הלקוח שלנו, ומראים לו שאכפת לנו, ואז עושים משהו מעבר לכך כדי להפתיע ולשמח אותו, הוא יהיה לקוח נאמן לכל חייו. שירות לקוחות מעולה בא מן הפנים החוצה, מהלב.

 

מסר דומה מועבר בצורת מטאפורה מקסימה בסרט  "כוכב הים", אשר מספר סיפור קצר אך מעורר מחשבה, אודות משורר שנוהג לטייל על חוף הים, שם הוא נתקל יום אחד באיש צעיר משליך כוכבי ים אל המים. אותו משורר מביט בפליאה על הבחור וכשהוא שואל אותו למעשיו, משיב הבחור כי בקרוב תגיע הגאות ואם לא ישיב את כוכבי הים למים, הם ימותו. המשורר בתגובה מציין בפני הבחור את העובדה שישנם כוכבי ים רבים על החוף וכי ממילא לא יתאפשר לו להציל את כולם. הבחור מרים כוכב אחד מתוך אינסוף הכוכבים, משליך אותו אל המים ואומר: "עבורו חוללתי שינוי". למחרת שב המשורר אל חוף הים ומבלה את כל אותו היום, עם הבחור הצעיר, בהשלכת כוכבי ים אל המים.

 

בסופו של דבר, זו הבחירה שלנו. אנו יכולים לבחור להמשיך להביט על הדברים מהצד, לתת לחיים לחלוף על פנינו מבלי לחולל שינוי. אנו יכולים להמשיך לדבר על מה שמפריע - או שאנחנו יכולים לקום ולעשות!

לא משנה מהו תפקידנו ואילו שינויים מתחוללים בסביבתנו. זה לא משנה מה הבוס עושה, מה עמיתינו עושים, או מהם סיכויי ההצלחה. עם תחושת שליחות ויעד לצד אמונה עצמית ומוטיבציה לביצוע - השמיים הם גבול!

אם ג'וני יכול לעשות את זה, אין כל סיבה שכל אחד מאתנו לא יוכל !

מולטידע מפעילה ספריה מקצועית ועדכנית של סרטים המיועדים למקומות עבודה ומהווים כלי עזר לביצוע כל סוגי הלמידה בארגון. 09-9585907 multyeda@inter.net.il ת.ד. 40 קיבוץ שפיים


שפת גוף


תרבות ארגונית


שורשים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה