כשרות בדירות שירות לאומי.
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כשרות בדירות שירות לאומי. 

מאת   27/10/2010 |  נצפה 2064 פעמים

אורית ישבה בשקט מול שתי הקערות הגדולות. כבר רבע שעה היא יושבת בדירת השירות שלה, מול שתי הקערות הצהובות, מתלבטת באיזו קערה להשתמש על מנת להכין את הפיצה שתכננה כבר מאתמול בערב. שתי הקערות היו זהות  והיא לא זכרה מהי הקערה החלבית ומהי הקערה הבשרית. חברותיה לדירה צריכות לשוב בעוד כשעה והיא כבר צריכה להתחיל להכין את הפיצה בשביל להפתיע אותן.

 

בכל רחבי הארץ פועלים בני ובנות שירות לאומי במגוון תקנים. חלק מבנות השירות משרתות רחוק מהבית ומתגוררות בדירות שירות באזור עבודתן. בנות דתיות המתגוררות בדירות שירות שומרות על אורח חיים דתי – כולל שמירת כשרות. לכן חשוב לפנות לעמותת שירות לאומי המפעילה מחלקת כשרות אשר מלווה את בנות השירות מבחינת הכשרות בדירתן.

 

כאשר מגיעות מספר בנות להתגורר יחדיו בדירה אחת, בייחוד כשמדובר בדירה גדולה בה גרות עד עשר בנות שירות לאומי, יכולות להיות טעויות, שנעשו בשוגג כמובן, מבחינת כשרות: כלים זהים, בלבול, חוסר תשומת לב, כלי חדשים, וכד'. הטעויות יכולות לנבוע מחוסר ידיעה או תשומת לב בין כלים בשריים לחלביים, בין כלים שהוטבלו לכאלה שלא ועוד.

 

כאשר פונים לשירות לאומי חשוב לברר אם בעמותה בה תשרתו נושא הכשרות בדירות חשוב והאם ניתנת לו תשומת לב רחבה. ישנן עמותות אשר מראש מציידת את הדירות בכלים חלביים ובשריים מדי שנה על מנת למנוע טעויות שכאלו, אך גם אם בכל זאת הן מתרחשות, קיים מערך כשרות הדואג ללוות את הבנות בנושאים של כשרות ושמירה עליה.

 

כאשר בת או בן שירות לאומי דתיים הולכים לשרת במקום רחוק מהבית ומתגוררים במקום רחוק – בדירת שירות, נושא הכשרות הוא אחד הנושאים שקשה מאד לשמור עליהם. אי לכך, מערך כשרות טוב ומסודר, בעל אגפים שונים ברחבי הארץ, אשר מקדיש תשומת לב רחבה לעניין, הינו חשוב מעין כמוהו ומסייע הן בשמיר על הכשרות עצמה והן בהרגעת הבנות או הבנים, החוששים לחטוא בנושא של כשרויות בדירות השירות.

 

האגודה להתנדבות - עושה לך שירות! שירות לאומי איכותי במגוון תחומים בפריסה ארצית רחבה וליווי אישי ומקצועי.


מוקד האגודה: 1-800-233-133

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה