ביטוח בית משותף
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ביטוח בית משותף 

מאת   12/10/2010 |  נצפה 2059 פעמים

במאמר זה נסביר מהו ביטוח בית משותף, אלו תנאים וכיסויים כלולים בפוליסה, מהם הסיכונים הפוטנציאלים ומדוע חשוב לערוך השוואת מחירים מקיפה. המפקח על הביטוח מגדיר בתנאי הפוליסה התקנית של ביטוח בית משותף, כי מבנה משותף הינו בניין מגורים המכיל לפחות שתי דירות בעלי מתחם משותף. אין זה משנה אם מדובר בבניין ישן בעל שתי קומות או בבניין רב קומות חדש ומפואר. מתחם משותף יכול להיות חדר מדרגות, מקלט, חדר אופניים, חצר פנימית, מעלית, לובי, חדר כושר, בריכה, חניה וכדומה.

מרבית האוכלוסיה בארץ מתגוררת במבנים משותפים ולכן ביטוח בית משותף הינו חשוב ואף הכרחי. הפוליסה מורכבת משני ביטוחים בדומה לפוליסת ביטוח דירה והם: ביטוח מבנה וביטוח תכולה. הביטוח מעניק כיסוי במקרה ונגרם נזק לרכוש ותכולת השטחים המשותפים ובמקרה ומתרחשת פגיעה פיזית בדיירים, אורחי הבניין ואנשי מקצוע הפועלים בו (אנשי ניקיון, פקידות קבלה, מאבטחים וכדומה).

גובה הפרמיה עבור ביטוח בית משותף מחושב בהתאם לשווי הנכס המבוטח ושווי תכולתו כפי שנקבע ע"י שמאי מטעם החברה המבטחת. ניתן לרכוש כיסויים נוספים במסגרת כתבי שירות במידה והפוליסה הבסיסית אינה מספקת את הצורך הביטוחי הקיים.

אם ברצונכם לרכוש ביטוח בית משותף, מומלץ לערוך השוואה מקיפה בטרם מחליטים היכן לרכוש את הפוליסה: בדקו עלויות, השוו תנאים וכיסויים, התייעצו בפורומים מתאימים וקראו ביקורות גולשים. שימו לב – פוליסה זולה אינה בהכרח טובה ולכן חשוב לודא שהביטוח מכיל את כל הכיסויים הנחוצים לנו.

ישנם אתרים רבים המאפשרים לקבל הצעות מחיר עבור ביטוח בית משותף מחברות וסוכני ביטוח מובילים. כל שעליכם לעשות הוא לחפש בגוגל או בכל מנוע חיפוש אחר את המונח – ביטוח בית משותף – ולהכנס לאחד האתרים שיופיעו בתוצאות החיפוש. מלאו טופס הצעה קצר ונציגי החברות המבטחות ייצרו עמכם קשר עוד היום.

מקיף שרותי אינטרנט בע"מ מפעילה אתרי אינטרנט באמצעותם ניתן לקבל הצעות מחיר לתחומים הביטוח

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה