10 טיפים שיעשו אותכם מאושרים יותר
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

10 טיפים שיעשו אותכם מאושרים יותר 

מאת   22/09/2010 |  נצפה 3090 פעמים


 

10 טיפים שיעשו אותכם מאושרים יותר / מאת יואב ברנזון

 

 

1) חשבו פחות על הישגים

 

בכל פעם שאתם מתרכזים ברצון שלכם להשיג, להגיע למשהו, להוכיח, להצליח או לנצח - אתם מלחיצים את עצמכם ומתרחקים צעד נוסף מהאושר שלכם. אושר אף פעם אינו נובע מהישגים או מהצלחות אלא ממצב רגשי.

 

 

2) תנו מקום לרגשות

 

במקום הישגים, תנו מקום לרגשות, לחוויות, לתחושות. האושר ביסודו הוא רגש, ולכן ניתן להגיע לאושר רק אם מרגיעים את פעולת השכל ונותנים מקום דווקא לרגשות.

 

 

3) הפכו לרוחניים יותר

 

רוחניות היא רגש. אדם ללא רוחניות הוא כמו צמח בלי מים. נסו לאמץ משהו רוחני לחייכם, כדי לא להשתעבד לחלוטין לחומר, לארציות, לצרכים הפיזיים ולכסף.

 

 

4) למדו כיצד להיות אנשים רגועים

 

רוגע אינו תוצאה של אופי רגוע אלא מיומנות ובחירה. ניתן ללמוד להיות רגועים, וכתוצאה מכך כל איכות החיים שלכם תשתנה מהקצה לקצה. רוגע הוא הבסיס לאושר. אין אנשים לחוצים ועצבניים שהם מאושרים - רק אנשים זועמים, כועסים ורגישים לכל שינוי או הפרעה.

 

 

5) התחברו לדברים פשוטים ולא לדברים מורכבים

 

דברים מורכבים אינם מספקים אושר - רק דברים פשוטים. ללכת יחפים על החוף של הים, ללקק ארטיק גלידה בטעם וניל, לנסוע על סקטים או אופניים בשכונה. אלה דברים פשוטים שיוצרים עונג ומגדילים את הרווחה הרגשית של האדם.

 

 

6) הקפידו לעשות דברים בסיסיים

 

אסור להזניח את הדברים הבסיסיים בחיים - כמו למשל, לדעת להינות ממין, מאוכל, מחופשה ומהומור. הדברים המורכבים בחיים, כמו מחשבים, תוכנות, רכבים, משכנאות, מניות, לימודים גבוהים וכיו"ב - רק מביאים כאב ראש, דאגה, מתח ותסכול.

 

 

7) עשו דברים שאתם אוהבים גם אם אין להם תכלית

 

האושר הוא תכלית בפני עצמה ולא רק אותן פעולות שנושאות בחובן "רווח" מוגדר ומוכח. אם תפעלו בצורה לא אינטרסנטית - תגלו שמפלס האושר שלכם עולה.

 

 

8) חזרו לילדות שלכם

 

שחזרו תמונות מהילדות שלכם, ונסו לאמץ דפוסי פעולה או מחשבה שאיפיינו אותכם באותה התקופה. עבור רוב האנשים - תקופת הילדות היא תקופה מאושרת משום שבאותה תקופה הם לא אימצו דפוסי מחשבה בוגרים אלא נתנו לעצמם לפעול בצורה רגשית ולא שכלתנית.  

 

 

9) הפסיקו לדאוג

 

דאגה היא הרגל מגונה שאינו מסייע לשום דבר. ניתן לחיות חיים מלאים גם ללא דאגה. למדו כיצד לשחרר דאגות ואל תניחו להם לחלחל לתוך התודעה שלכם.

 

 

10) עשו מעשים טובים

 

מעשים טובים מרחיבים את הלב והרגש, ולכן גם מעלים את מפלס האושר של האדם. האדם הוא חיה חברתית שנהנית מסיוע לחלשים ממנה, מנתינה ומחוסר אינטרס.

 

 

וטיפ לסיום: אושר הוא בהישג יד אם יודעים מהם חוקי האושר, מהיכן אושר נובע ומה צריך לעשות כדי לטפח אותו ולא להזניח אותו.

  

 

יואב ברנזון הוא מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות. הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים. הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה. הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה