האם אנו זקוקים לביטוח בריאות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

האם אנו זקוקים לביטוח בריאות 

מאת   21/09/2010 |  נצפה 1859 פעמים

במאמר זה נסביר מהו ביטוח בריאות פרטי ולמה אנחנו זקוקים זו.

במדינת ישראל נחקק חוק ביטוח בריאות ממלכתי ובהתאם כל אזרח זכאי לשירותי בריאות במסגרת "סל בריאות" שמגדירה הממשלה ומתעדכן מעט למעט. כל אזרח נדרש להפריש ממשכורתו 5% לצורך ביטוח בריאות זה, ותשלום זה הינו חובה.

חוק בריאות ממלכתי חילק את מבנה הביטוח בישראל לשלושה רבדים הבנויים אחד על השני.

רובד ראשון מורכב מחוק הבריאות הממלכתי ומכיל את כל אותם השירותים שמגדירה הממשלה השירות ניתן לאזרח באמצעות קופות חולים על פי בחירתו, שירותי בריאות כללית, מכבי שירותי בריאות, קופת חולים מאוחדת וקופת חולים לאומית.

רובד שני מורכב משירותי הרפואה המשלימה אשר משווקות קופות החולים. שירותי אלה ניתנים על פי אישורו של שר הבריאות וכוללים השתתפות ברכישת אביזרים רפואיים, בחירת רופא, התייעצות נוספות, בדיקות הריון ועוד.

רובד שלישי ביטוח בריאות פרטי באמצעות חברות ביטוח. חברות הביטוח מממנות שירותים בריאותיים שונים כמו בחירת מנתח בארץ ובחו"ל, כיסוי לתרופות אשר אינן מאושרות בסל הבריאות. בנוסף קיימים כיסויים המעניקים קצבה חודשית במקרה של מצב סיעודי או תשלום חד פעמי לכיסוי הוצאות כלליות במקרה של מחלות קשות.

אם כן, אנו נזקקים לפוליסת ביטוח בריאות פרטי במקרים שבהם הכיסוי הממלכתי אינו מספק, אין צורך בכפל ביטוחי וחשוב לרכוש פוליסה שתענה על המחסור בכיסוי הממלכתי.

היכן רוכשים פוליסת ביטוח בריאות?

בחלק ממקומות העבודה הגדולים ניתן לרכוש באמצעות כיסוי קולקטיבי ביטוח בריאות וליהנות מהנחה ממחיר הפרמיה. חברות הביטוח הרגילות וחברות הביטוח הישירות משווקות פוליסות ביטוח בריאות לציבור. קיימים פערים גדולים באופי הכיסוי ובהתאם פערים בפרמיה מומלץ להעזר בסוכן ביטוח מקצועי ומנוסה אשר יאתר את פוליסת הביטוח המתאימה.

 

אתר מקיף מאפשר לגולשיו לקבל הצעת מחיר עבור ביטוח בירות פרטי וחברות וסוכני ביטוח מובילים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה